Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gezi Davasında 56 Sanık Beraat Etti

Anasayfa > Gündem

Taksim'deki Gezi Parkı olaylarına ilişkin olarak, çoğunluğu üniversite öğrencisi 56 sanığın, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet etmek' suçundan yargılandığı davada bütün sanıkların beraatine karar verildi.

İstanbul 30. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, tutuksuz sanıklardan Ali Coşkun ile sanık avukatları katıldı. Son sözü sorulan sanıklardan Ali Coşkun, suçlamaları reddederek beraatini talep etti. Diğer sanık avukatları da müvekkillerinin beraatlerini talep etti. Mahkeme, üzerlerine atılı 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet etmek' suçunu işledikleri sabit olmadığı gerekçesiyle bütün sanıkların beraatine karar verdi.

3 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYORDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 2013 yılı Haziran ayı içinde çeşitli tarihlerde Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılan sanıkların, 2911 sayılı 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet etmek' suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyordu.

  • DHA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?