Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçek mi Kurgu mu? 10 Madde ile Günümüzün En Korkutucu Yaratığı Slender Man!

425PAYLAŞIM

İşte modern dünyanın en korkutucu yaratığı Slender Man ve sebep olduğu acımasız cinayetler...

1. Her şey, ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşayan 12 yaşındaki Payton Leutner'ın öldürülmesiyle başladı.

Leutner, 31 Mayıs 2014 tarihinde iki yakın arkadaşı tarafından 19 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Vücudundaki onca yaraya rağmen kendisini yolun kenarına sürüklemeyi başaran küçük kız, yoldan geçmekte olan bir bisikletçi tarafından fark edildi.

2. Cinyeti işleyenler, Leutner ile aynı yaştaki iki arkadaşı Morgan Geyser ve Anissa Weier'di.

Geyser ve Weier, polis sorgusunda cinayeti kabul ettiler ve bu cinayeti aylardır planladıklarını söylediler. Cinayeti işleme sebepleri ise her şeyden daha ilginçti: Slender Man'i memnun etmek.

3. Slender Man aslında modern bir figür ve internette ortaya çıkmış bir fenomen.

Vampirler ve kurt adamların aksine, Slender Man tarihi hiçbir olaya ya da inanışa dayanmıyor. Ortaya çıkışı ise 2009 yılında, "Something Awful" isimli internet forumuna yüklenen bir fotoğrafla gerçekleşti.

4. Fotoğrafı internet ortamına yükleyen, Eric Knudsen isimli bir genç.

Forumda paylaşılan tüyler ürpertici fotoğraflara kendi yarattığı Slender Man karakteri ile destek veren Knudsen, uzun boylu, ince ve yüzü olmayan bu figürü çocukların oynadıkları bir fotoğrafta paylaştı.

5. Knudsen, fotoğrafın yanı sıra bir de şifreli mesaj paylaştı. O mesaj şu şekildeydi:

"Gitmek istemedik, onları öldürmek istemedik, ama onun ısrarlı sessizliği ve uzattığı kolları bizi hem korkuttu, hem de yatıştırdı."

- 1983, fotoğrafçı bilinmiyor, öldüğü tahmin ediliyor.  

6. Slender Man figürünün hiçbir halk kültürü tarihinde yeri bulunmuyor.

Aslına bakarsanız o, yalnızca bir photoshop icadı. Bu açıdan bakıldığında cinayeti işleyen küçük kızların yalnızca internette rastladıkları bu gizemli karakterden etkilendikleri düşünülüyor.

7. Bu ilk paylaşımın ardından pek çok insan Slender Man konseptini kullanarak kendi çalışmalarını yarattı.

Neredeyse tüm çalışmalarda yüzsüz ve orantısız kollarla tasvir edilen Slender Man, koyu renkli ve eskimiş bir takım elbise giyiyor. Genellikle ormanlık alanlara yerleştiriliyor ve kurbanı olan çocukları şekil değiştirerek ve ışınlanarak ele geçiriyor. Karakterin hiçbir arka plan hikayesi yok ve yakaladığı insanları ne şekilde öldürdüğü de inananların hayal gücüne bırakılmış.

8. Payton Leutner'ı öldüren kızlardan bir tanesi, Washington Post'ta yayımlanan habere göre şunları söylüyor:

"Çoğu insan Slender Man'in gerçek olduğuna inanmıyor. Biz bu insanların yanıldıklarını kanıtlamak istedik."

9. 5 Haziran 2014 yılında, ABD'nin Ohio eyaletinden ismi bilinmeyen bir kadın polisi arar.

Kadın işten eve dönmüştür ve bıçaklı saldırıya uğramıştır. İddialara göre bunu yapan, kadının 13 yaşındaki kızıdır ve annesini evde siyah bir kapüşon ve boş, beyaz bir maske ile karşılamıştır. Söylenenlere göre küçük kızın zihinsel rahatsızlıkları vardır ve internet üzerinden okuduğu Slender Man kurmacalarını takıntı hâline getirmiştir. Kadın yüzündeki, boynundaki ve sırtındaki bıçak yaraları için tedavi görür ve neyse ki ölümden döner.

10. İzleyen bir başka olayda ise, Florida'da yaşayan bir aile, uykularından evlerinde çıkan yangınla uyanır.

Bekar anneyi ve 9 yaşındaki oğlunu yakmak isteyen, ailenin 14 yaşındaki kızından başkası değildir. Küçük kız, yangını evde bulunan alkolleri kullanarak çıkarmıştır. Olay yerinden hızlıca kaçan kız, yakalandığında yangını Slender Man'in çıkardığından bahsetmiştir. 

İster olayı çocukların internette gördüklerinden fazla etkilenmesine bağlayın, ister Slender Man'in varlığına inanın; her durumda bu figür modern dünya için bir dert olmayı sürdürecek gibi görünüyor...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ex-selena

lödfşcövldföglfgfdlmlödlöfldölfdlfş

merve-eken2

ya saçma sapan korku ve gerilim hikayeleri yazmayın bunları 10 yaşındaki kardeşimin okuduğunu gördüm ve ona bunların gerçek olmadığını söylediğim halde gece bir uyutmadı ya yatağıma gelmiş abla ben slendrmanı gördüm diyor aq uyutmadı gece gece bana ninni söyle diyor aq

ali-arda-gurhan

manken la bu

blackfrost

Okuyunca fark ettim:Ben 13-14 yaşlarındayım!

karayel2009

birisi götünden bir şey uydurup çizmiş(kafasına naylon çorap geçirmiş bir sırık). geri zekalı ergen orospu çocuğu şizofrenlerde salakça inanıp bir sürü cana kıymış.

Görüş Bildir