Yemeksepeti'ne Dev Ortak

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

General Atlantic’ten 44 Milyon Dolar Yatırım Alan Yemeksepeti Dünyaya Açılıyor

General Atlantic’ten 44 Milyon Dolar Yatırım Alan Yemeksepeti Dünyaya Açılıyor

Yemeksepeti, bugün General Atlantic‘ten yatırım aldığını duyurdu. Bir süredir devam eden yatırım görüşmeleri geçtiğimiz hafta neticelenirken General Atlantic ve Yemeksepeti arasında 44 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandı. Yatırım sonunda ne kadar hissenin el değiştirdiği açıklanmaz iken GA dışında yatırım turuna Endeavor Catalyst da katıldı.

Yemeksepeti kurucusu ve CEO’su Nevzat Aydın ile General Atlantic Yönetici Direktörü Gabriel Caillaux’ın birlikte açıkladığı yatırım anlaşması ile birlikte GA ilk defa Türkiye’de bir yatırıma imza atmış oldu. Nevzat Aydın, toplantıda Yemeksepeti’nin yol haritasından da bahsetti.

Nevzat Aydın, Yemeksepeti’nin alt ay içerisinde üç yeni pazara giriş yapacağını dile getirirken hedeflerinin Orta Doğu ve Doğu Avrupa olduğunu belirtti. Bu pazarlara yeni satın almalarla giriş yapacaklarını belirten Aydın ayrıca 2 ay içerisinde 3 yeni projeyi açacaklarını dile getirdi. İlk proje Yemeksepeti ortakları için geliştirilen e-ticaret sitesi.

Şu an için 44 şehirde faaliyetlerini sürdüren Yemeksepeti 2013 yılında tüm Türkiye’de hizmet vermeyi planlıyor. Türkiye’de 6500, Rusya ve Dubai’de toplam 1500 restoran ile çalışan şirketin girilecek yeni pazarlar ile birlikte bu rakamı hızla artırması planlanıyor.

Nevzat Aydın, 11 yıl önce kurulan Yemeksepeti’nin General Atlantic ortaklığı ile birlikte dünyaya açılacağını dile getirirken, Gabriel Caillaux, Türkiye’de başka yatırımlar yapabileceklerini de belirtti.

14 milyar dolar fona sahip olan General Atlantic’in Facebook, Alibaba, Gilt, Web.com gibi internet/teknoloji şirketlerinde ortaklığı bulunuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınCEODubaiFacebookRusyaweb
Görüş Bildir