Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Azeri-Ermeni Sınırında!

 > -
Abone ol
Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Azeri-Ermeni Sınırında!

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, Savunma Bakanlığı'nın davetlisi olarak geldiği Azerbaycan'da, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret etti. Aksakallı, sık sık çatışma haberlerinin geldiği cephede, keskin nişancı silahındaki dürbünüyle bölgeyi izledi.

Üç gün önce geldiği Bakü'de üst düzey askeri yetkililerle gerçekleştirdiği temasların ardından cephe hattına giden Aksakallı'ya, ziyaret ettiği askeri birlikte, ordunun savaş hazırlığı, askerlerin durumu ve son yıllarda orduda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Aksakallı, daha sonra Ermenistan - Azerbaycan cephe hattındaki ön mevzilere giderek burada nöbet tutan Azerbaycanlı askerleri ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.

Dürbünle Ermeni bölgelerini izleyen Aksakallı'ya, cephe hattında yaşanan gelişmeler anlatıldı. Nöbet tutan askerler için kısa bir konuşma yapan Tümgeneral Aksakallı, "Sizinle gurur duyuyorum. Hem sizin moralinizi hem de ordunuzun askeri araç ve gereçlerini, silahlarını çok iyi buldum. Buna çok sevindim. Türkiye her zaman Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan ve Türk askeri yenilmezdir. Savaşlarda bunu defalarca ispat ettik" dedi.

Aksakallı, daha sonra keskin nişancı ve havan topu eğitimi alan askerlerle görüşerek atış talimlerini izledi. 

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir