Genelkurmay: 'İncirlik'te Kuran Parçalanmadı'

 > -

İddialar Asılsız

İddialar Asılsız

Genelkurmay, İncirlik Kışlası'ndaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, Adana'daki bir yerel gazeteye atfen, 10. Tanker Üs Komutanlığı'ndaki (İncirlik) birlik mescidine zarar verildiği, Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı ve verilen zarar nedeniyle caminin tadilat adı altında ibadete kapatıldığı iddialarının bulunduğu hatırlatıldı.

Kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından birlik mescidinin bazı camlarının kırıldığı ve ufak çapta bir hasar meydana geldiğinin ilgili birlik komutanlığınca tespit edildiği vurgulanan açıklamada, aksaklıkların aynı gün giderilerek mescidin ibadete açıldığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''İncirlik Kışlası'ndaki mescidin tahribat neticesinde ibadete kapatıldığı ve Kur'an-ı Kerim'in parçalandığı iddiaları asılsızdır. Mescitteki hasara kimlerin neden olduğu bilinmemekte olup, olayla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı tarafından açılan idari tahkikat devam etmektedir.''

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adana
Görüş Bildir