Genelkurmay'dan "Askeri Casusluk" Açıklaması

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Genelkurmay'dan "Askeri Casusluk" Açıklaması

Genelkurmay, İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinden talep edilen belgelerle ilgili incelemenin, herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunmasına imkan verilmeyecek tarzda yapıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve bazı Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de yargılandığı davanın soruşturma aşamasında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yazısı üzerine, talep edilen belgelerle ilgili incelemenin, herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunmasına imkan verilmeyecek tarzda, hukuka uygun olarak ve objektif şekilde gerçekleştirilmesinin sağlandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan haberde, devam eden soruşturma ve davalarla ilgili, "adli makamların karar ve taleplerine, hukuka bağılılık ilkesi temelinde, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda işlem yapılmasına büyük önem verildiği" bildirildi.

Açıklamada, "İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan ve bazı Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de yargılandığı davanın soruşturma aşamasında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yazısı üzerine, incelemesi talep edilen belgelerle ilgili incelemenin herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunmasına imkan verilmeyecek tarzda, hukuka uygun olarak ve objektif şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmıştır" ifadesine yer verildi.

Haberin Tamamı İçin:

TSK'dan Açıklama!

TSK: İzmir’deki dava ile ilgili inceleme hukuka uygun ve objektif yapıldı Genelkurmay Başkanlığı, İzmir’de devam eden casusluk davasında yargılanan personel ile ilgili mahkemeden gelen talep üzerine yapılan incelemeyle ilgili olarak, "Herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunmasına imkân verilmeyecek tarzda, hukuka uygun olarak ve objektif bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmıştır." açıklamasını yaptı.

Genelkurmay, İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve kamuoyunda 'casusluk davası' olarak bilinen dava ile ilgili mahkemeden gelen belge inceleme talebine ilişkin yapılan işlemlerle ilgili bilgi verdi.

Açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı'nca, devam etmekte olan soruşturma ve davalarla ilgili olarak; adlî makamların karar ve taleplerine, hukuka bağlılık ilkesi temelinde, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda işlem yapılmasına büyük önem verilmektedir. Bu kapsamda; İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmekte olan ve bazı Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin de yargılandığı davanın soruşturma aşamasında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazısı üzerine, incelemesi talep edilen belgelerle ilgili incelemenin herhangi bir personelin baskı ve telkinde bulunmasına imkân verilmeyecek tarzda, hukuka uygun olarak ve objektif bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmıştır."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İzmirTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir