Genco Erkal'ın Tiyatrosu Saldırıya Uğradı!

 > 
189PAYLAŞIM

Ramazan Bayramı'na denk gelen günlerde kimliği belirsiz kişiler, Genco Erkal'ın açık hava tiyatrosuna dönüştürdüğü ve 2013 Mayıs ayından bugüne kadar "Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi'nden Mektuplar" adlı oyunun sahnelendiği tarihi Ali Paşa Hanı'na girerek, doğal dekoruyla dikkat çeken tiyatroda seyirciler için yapılan platformları parçalayıp enkaz haline getirdi.

Anıtlar Kurulu'nun izni ve Fatih Belediyesi'nin ruhsatıyla hizmet vererek, ülkede ilk özel tarihi açık hava tiyatrosu olma özelliği taşıyan aynı zamanda sanata destek verenler tarafından övgü dolu eleştiriler alan ve hemen hemen her gece "Yaşamaya Dair-Bursa Cezaevi'nden Mektuplar"ın kapalı gişe oynadığı tarihi Ali Paşa Hanı kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı.

Doğal dekoruyla dikkat çeken oyunun sahnelendiği tiyatroda, seyirciler için yapılan platformlar paramparça edildi ve enkaz haline geldi.

Şüpheler tek bir isimde yoğunlaşıyor Eylül ayı başından itibaren yeniden Ali Paşa Hanı'nda "Yaşamaya Dair"i sahnelemeye başlayacak olan tiyatronun yöneticisi ve sahibi Genco Erkal, bu beklenmedik saldırı karşısında büyük bir şok yaşadığını söyledi.

Hemen suç duyurusunda bulunduğunu açıklayan Erkal, saldırıyı gerçekleştirme konusunda şüphelerin öz kardeşi üzerinde yoğunlaştığını açıkladı.

Tiyatroseverler de saldırıya duyarsız kalmadı ve Eminönü'ndeki bu değerli tarihi sahnenin onarılması için gün saydıklarını, yeniden oyunların sahnelenmesi için sabırsızlandıklarını belirten paylaşımlarda bulundular.

  • CNN Türk
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir