Gençliğini Nerede Harcadın?

-

Bu testte gençliğini nerede harcadığını söylüyoruz.

1. Başlıyoruz. Sence en güzel haftasonu nasıl geçirilir?

TV başında aylaklık yaparak
Eğlenerek
Gezerek

2. Çevrene göre sen kime çekmişsin?

3. Bir dilek dilesen bu ne hakkında olurdu?

4. Hayatın bir roman olsa bu romanı kimin yazmasını isterdin?

Oğuz Atay
Yaşar Kemal
Ahmet Hamdi Tanpınar
Reşat Nuri Güntekin
Sabahattin Ali
Ayşe Kulin

5. Çocuğunun nasıl biri olmasını istersin?

Güçlü
Zeki
Sanatçı
Cesur

6. Sence gençlikle ilgili hangi tespit daha doğru?

"Gençlikte günler kısa, yıllar uzun, yaşlılıkta günler uzun, yıllar kısadır." Kant
"Gençliğinde genç olabilene ne mutlu." Turgenev
"Ruh ihtiyar doğar fakat gençleşir; hayatın da komedisi bu. Vücut da genç doğar git gide ihtiyarlar. Bu da hayatın trajedisi." Wilde
"Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister. Yetmiş yaşına gelince, yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir." Darrow
"Gençliğimizde düşüncelerimizi oluşturan tüm konular sevgiyle ilgilidir, sonraları ise tüm sevgimiz düşüncelerimiz olur." Einstein

7. Geldik son soruya. 5 sene önceki haline bir tavsiye verecek olsan bu ne olurdu?

Biraz daha çalışkan ol.
Biraz rahatla. Gereksiz stres yapıyorsun.
Hayatına sokacağın kişilere dikkat et.
Önemli kararlar alırken daha dikkatli ol.
Aynen böyle devam et.

Aşk meşk peşinde!

Aaaah ah! Senin gençliğin sevgili peşinde heba olmuş. Kur yapmalar, sevdiğin kişiyi etkilemeye çalışmak, taktikler, ayrılıklar, barışmalar... Tüm gençliğini böyle şeylerle harcamışsın. Şu an elinde sadece acı ve tatlı anıların, yaşanmışlıkların var. Hatta aşk doktoru mertebesine yükseldiğin için diğer insanlara tavsiye verecek duruma gelmişsin.

İtlik serserilik peşinde!

Biraz eğlenmeyeceksek bu dünyanın ne anlamı var değil mi? Bu düşünceden yola çıkarak sen de gençliğini itlik serserilik peşinde harcamışsın. Anı yaşamanın en iyisi olduğunu düşünüp geleceğe pek hazırlanmadığını da görebiliyoruz. Ağustos böceği misali bazen bundan pişman olacak gibi oluyorsun ama sonra o deli dolu anlar aklına gelince pişmanlığın geçiyor.

Oyun başında!

Verdiğin yanıtlara göre sen gençliğini oyun başında harcamışsın. Çevren çok şikayet etse de ekrandaki piksellerle arana kimse girememiş. Bazen bu uğurda uykusuz kalmış, oyuna bakacağım diye arkadaşlarını ihmal etmiş, derslerini, işini gücünü kaçırmış gibi duruyorsun. 5 dakika bakayım sonra işime başlarım diye diye gençliğin ekran önünde geçmiş.

Okul sıralarında!

Bazı insanların hedefleri, idealleri uğruna diğerlerinden fazla efor sarf etmesi gerekebilir. Sen de bu eforu okul sıralarında not alırken sınavlar için uykusuz kalırken harcadın. İleride çektiğin bu çilenin karşılığı olduğunu bildiğin için rahatsın ama arada sırada "Biraz da kendime mi vakit ayırsaydım?" diye hayıflanıyorsun. Ancak bugün mü yarın mı dengesini kurmak çok daha önemli.

Boş işler peşinde!

Hayatın zaten boş olduğuna inanıyorsun. Bu yüzden zaten boş olan hayatı biraz daha boşlukla doldurmaya karar vermişsin. Bazıları senin yaptığın şeyleri vakit kaybı olarak görse de sen hiç üşenmedin. Ne hoşuna gidiyorsa onu yaptın, başkalarının boş dediği şeyleri yaparken keyif aldın. Kısaca sen gençliğini başkalarına göre boş sana göre eğlenceli şeyler peşinde harcadın.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Boş işler peşinde! Boş işler peşinde! Hayatın zaten boş olduğuna inanıyorsun. Bu yüzden zaten boş olan hayatı biraz daha boşlukla doldurmaya karar vermişsin. Bazıları senin yaptığın şeyleri vakit kaybı olarak görse de sen hiç üşenmedin. Ne hoşuna gidiyorsa onu yaptın, başkalarının boş dediği şeyleri yaparken keyif aldın. Kısaca sen gençliğini başkalarına göre boş sana göre eğlenceli şeyler peşinde harcadın.

adem-yalcin

bildi lan

nurcii

Boş işler derken 5 sene önce Onedio var mıydı yaw?

burcuokutann

Aşk meşk peşinde! :(

yunus-kilicarslan

İtlik serserilik peşinde! olmuşum harbiden bildi :) bu arada anı yaşamışsın diyor kolumda anıyaşa yazıyor :)))) bu kadarı pess

Görüş Bildir