Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gençler Hadi Yine İyisiniz: Ders Çalışana Ücretsiz Çorba!

 > -
Abone ol

Sınav dönemleri üniversite öğrencileri için uykusuz geceler ve yorgunluk demektir malum. Bu durumu değerlendiren Amasya Üniversitesi, kütüphanede ders çalışan öğrencileri memnun edecek bir uygulama başlattı.

"Şehzadeler Şehri" olarak da bilinen Orta Karadeniz kentlerinden Amasya'da yüksek öğrenim gören öğrencileri sevindirecek bir haber geldi.

Amasya Üniversitesi, vize sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere her gece ücretsiz çorba ikram etmeye başladı.

Üniversite tarafından hayata geçirilen uygulama kapsamında Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, aşçı önlüğü giyerek öğrencilere çorba ikram etti.

Uygulamanın öğrenciler tarafından da beğenildiğini bildiren Prof. Orbay, zorlu vize döneminde bir nebze de olsun öğrencileri rahatlamak ve onlara destek vermek amacıyla çorba ikramının başlatıldığını belirtti.

"Öğrencilerimize bir nebze soluk aldırmak için böyle bir uygulamaya başladık."

trthaberstatic.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com

Rektör Orbay, "Sadece eğitim, öğretim ve araştırma olarak değil, öğrencilerimizin barınmasından ulaşımlarına, sosyal ve kültürel faaliyetlerine kadar birçok sorumluluk alanını içeriyor. Amasya Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir kesimi il dışından geliyor ve barınma noktasında yurtlar ile kiraladıkları evlerde kalıyorlar. 

Kış mevsiminin ilk belirtilerinin yer aldığı bu hafta içinde vize sınavlarımız da başladı. Öğrencilerimiz maalesef dönem içinde çalışmayıp vize ve final haftası yoğun bir çalışma temposuna giriyorlar. Bu dönemde öğrencilerimize bir nebze soluk aldırmak için böyle bir uygulamaya başladık", diyerek uygulamayı değerlendirdi.

Çorba ikramının her gece 24.00'te başlayıp, bir saat servis yapılacağını belirten Orbay, sınavların sona ereceği güne kadar öğrencilere ücretsiz çorba dağıtımının devam edeceğini vurguladı.

Soğuk günlerde, sıcak çorba öğrencilere iyi geldi.

Soğuk günlerde kendilerine sıcak çorba ikram eden üniversite yönetimine teşekkür eden öğrenciler, "Vize ve final haftası genellikle ders çalışarak sabahlıyoruz. Böyle bir ikramın yapılması bizim için çok güzel oldu. Gece boyunca ders çalıştığımız için zinde olmamız gerekiyor, ders çalışmaya çorba içerek devam etmek dersimize olan motivasyonumuzu da artırıyor" dediler.

Biz de Amasya Üniversitesi'ni bu duyarlı uygulamayı başlattıkları için kutluyoruz ve benzer uygulamaların başka üniversitelerde de gerçekleşmesini bekliyoruz. 👏

Kaynaklar

AA

TRT Haber

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hsndzcn08

olan tek sıkıntı izmideki ünilerde mi size yemek dağıtıyolar 9 eylülde kütüphane bile acık olmuyor...

chill.out.brain

Konya'da da var aynı olay.bi de sanki ilk bunların aklına gelmiş gibi...

ozlem-gizem-buyuk

Ankarada da yapılıyor, bi Ege de yok be bizim kütüphanemiz akşam 7de kapanıyor :D :D

ykpcgln

akşam 5 te üst katlar 9 da giriş kat.. Atauni. :/

ali-karakose

Anadolu Üniversitesi çay kahve çorba ne istersen sınırsız ve ücretsiz veriyor kütüphanede. Okulum güzel okulum

dawkins06

Seçimi kazanmak için , evlenmek isteyenlere EŞ bulacağız seçim vaadini gördükten sonra bunlar sıradan geliyor artık.. Daha heyecanlı vaatler bekliyoruz.. Kelepçe olur kırbaç olur.. Bilimmiş , dersmiş , ilimmiş irfanmış .. Boş işlerle oyalamayın milleti

Görüş Bildir