Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Genç Çiftin Mutfaklarında Keşfettiği Şeyi Görünce Hayretler İçinde Kalacaksınız!

 > -
Abone ol

Soyadları şimdilik gizli tutulan Phoenixli çift Eddie (29) ve Angie'nin (26) bu hikayesi gerçekten muhteşem. Genç çift, mutfaklarını yenilerken, belki de hayatta yalnızca bir defa başlarına gelebilecek bir keşif yaptılar.

İşte çiftin mutfaklarında buldukları kasanın hikayesi:

Kaynak: http://thechive.com/2015/08/27/young-cou...

Nereden başlasam... İki yıl önce şu anda oturduğumuz evimize taşındık ve nihayet mutfağımızı yenilemeye başladık. Eddie bu tür işlerden anladığı için kendimiz yapmaya karar verdik ve paradan tasarruf ettik. Mutfağı kırdığımız sırada zeminde bu kasayı bulduk. Daha doğrusu ortadaki tezgahı kırdığımızda kasa ortaya çıktı.

Bildiğime göre evin bizden önce 6 sahibi varmış. Bulduğumuz kasa, kedi sahibi olan ve sigara içen eski ev sahibine ait değilmiş gibi geldi bana.

İlk taşındığımızda, ecza dolabının arkasında bir şifre bulmuştuk; ama hiçbir zaman bir kasa bulamadık. Ben her ihtimale karşı şifreyi sakladım.

Kasa 10-20 yıllıkmış gibi duruyordu. Biraz uğraştık ve kasayı yerinden çıkarmayı başardık. O an ikimiz de donup kaldık. Hatta kasaya ulaştığımda Eddie ''Bekle! Booby tuzağı olabilir! '' diye bağırdı. Aklıma geldikçe hala gülüyorum.

Yaklaşık 50.000 dolar var gibi görünüyordu. Çoğunlukla da eski 100 dolarlar. Hepsini saydığımızda toplamda 51.080 dolar olduğunu gördük.

Bir de James E. Pepper şişesi vardı. Vikipediye bakma zamanı! James e. Pepper 'Old fashioned' (eski moda) kokteylin yaratıcısı sayılıyormuş meğerse.

Mührü hala kırılmamış. Vergi damgası da 6 yaşında olduğu 1960 yılını gösteriyor. Araştırma yaptığımda da oldukça nadir bir bourbon ile karşılaştım. Zaten ikimiz de çok severiz.

Kitap ise tam bir gizemdi.  E.F. Schumacher tarafından yazılan A Guide for the Perplexed. 1977'de basılmış.

Sayfa 1'de hoş biri olan Gregory Peck adında bir adamın fotoğrafı vardı. Hazine avcısı değilim ama sayfa 1. 7, 11 ve 14'de bazı ipuçları var gibi geldi. Fotoğrafın arkasında şunlar yazıyordu:

Alan,

Elimde okuman gereken bir kitap var. Bazı yerlerin altını çizdim.

Arkadaşın,

Vincent

Sayfa 7'deki işaret gibi durmuyordu. Arizona eyaletinin eski tarz bir kartıydı. Biz Phoenix'de yaşıyoruz, Mesa'nın üzerinde kurşun kalemle konmuş bir 'X' vardı. Ön tarafının fotoğrafını çekmeyi unuttuk ama Arizona eyaleti tüm bölge içinde vurgulanmıştı.

Altı çizili bölümün başlığı 'Felsefi Haritalar' şöyle diyordu:

''Haritaları kullanarak tüm dünyaya bir bütün olarak bakış şeklimiz, bulunmayı bekleyen şeylerin nerede olduğunu gösteren planları söylemektir.''

Sayfa 11'de eski bir evin ya da mülkün altındaki cümle:

''Böyle verimli sonuçlar vermişti.''

Arkasında da ''Bir ağacın üç olduğu yer'' yazıyordu. Soldaki ağacı işaret ettiğini düşünüyorum.

Bildiğimiz bir yer olup olmadığını görmek için biraz yakından baktık ve üç başlı bu ağacı gerçekten merak ettik.

Sayfa 14 - En modern okuyucular, mükemmel mutluluğun modern dünyanın hakkında hiçbir şey bilmediği yöntemlerle elde edileceğine inanmak için istekli olurlar.

Sonra bingo kartını gördük. Eddie kasanın kodunun 3 haneli olduğunu işaret etti. Belki de bu kod, başka bir kasayı daha açıyordu. Belki de sadece bingo oynamayı seviyordu.

Parayla ne yapacağımıza henüz karar vermedik. Alan hala hayattaysa para ona ait sonuçta. Ama bourbonı bırakmadık tabi artık bizim!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-huseyin-gulercan

Bizim inşaattan bi kaç tane küp çıktı onun da içinden sadece insan kemiği çıktı amk. Ulan bize denk gelse- gelmez de kırmızı kar yağarsa diye- böyle kasa falan içinden anca at çükü çıkar aq. Kasayı bi açarım bütün dünyaya zombi virüsü falan yayılır amk

icimdekiyagmur

Bence Alan yaşamıyordur, parayı yesinler :)

metehan-yakarer

gökden karı yağsa bize çük düşer arkadaş. hatta o çük seker götümüze girer, şans işde :)

cok-da-tin

Benim babamgilin sülaleyle ilgili bi hikaye var adamın biri (babamın akrabası)80 90 yıl önce çok büyük bi tarla satmış parasını da ilerde lazım olur diye yastığın içinde pamukların ortasına koymuş adam zaten yaşlı unutmuş paranın yerini sonra çok zaman geçmiş ölmüş o dedemgil ve kardeşleri evi toplarken yastık yırtılmış içindeki paralar da saçılmış etrafa bissürü para paylaşmışlar aralarında galiba da çok değerliymiş :))

ecf

Aklıma Amelie filmi geldi :D :D Türkiye'de hazine beklemeyin zaten arkadaş, anca yatır falan çıkar -_-

Görüş Bildir