Gelmiş Geçmiş En Acımasız Diktatörlerden Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler

6PAYLAŞIM

Keşke ressam olsaymış...

1. Alman ırkını en yüce ırk olarak gören ve bu yolda milyonlarca Yahudi'yi öldüren Hitler, aslında Avusturya doğumlu...

Hitler, 1925 yılında Avusturya vatandaşlığından çıkarak Alman vatandaşı olmuştur.

2. Adolf Hitler'in en büyük hayali ressam olmaktı.

I. Dünya Savaşı'na katılmadan önce 2000'e yakın eseri olan Hitler, 1907 yılında bir güzel sanatlar akademisine başvuruyor, fakat reddediliyor. Kabul edilseydi belki de her şey çok farklı olacaktı.

3. Münih'teyken Avusturya Ordusu tarafından askerliğini yapması için memleketine götürülse de askerliğe elverişli bulunmadı.

4. Gençliğinde parasızlıktan dolayı evsizler evinde kaldı.

Hitler, manzara resimlerinden oluşan kartpostallar çizdi ve bunları turistlere satarak para kazandı.

5. Adolf Hitler, I. Dünya Savaşı esnasında onbaşı olarak görev aldı.

Hitler, Bavyera Ordusuna gönüllü asker olarak katılmıştı.

6. Wolksvagen Beetle, Adolf Hitler'in isteği üzerine üretildi.

Hitler, tüm Almanların aynı arabaya binmesini istiyordu. Aynı zamanda Beetle, dünya üzerinde ilk su soğutmalı motora sahip olan arabaydı.

7. Hitler, 1939 yılında Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.

8. Hitler, 1938 yılında ''Yılın Adamı'' seçilerek Time dergisine kapak oldu.

9. Tam 42 suikast girişiminden en ufak bir yara almadan kurtuldu.

10. Hitler, 5 sene hapis cezasına çarptırılmıştı.

1924 yılında hükûmeti düşürme gerekçesi ile 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Hitler, daha sonra halk için tehlike oluşturmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. Bunun ardından ise "Kavgam" adlı eserini yazdı.

11. Hitler'in yalnızca Yahudileri öldürttüğü bilinse de aslında zihinsel engelli Alman vatandaşlarını da öldürtüyordu.

Bunun nedenini ise Alman ırkını iyileştirmek olarak gösterdi.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Nazi Almanya'sında Yapılan Katliamların ve Ürkütücü Deneylerin Sorumlusu En Yüksek IQ'lu 17 Cani - onedio.com
Nazi Almanya'sında Yapılan Katliamların ve Ürkütücü Deneylerin Sorumlusu En Yüksek IQ'lu 17 Cani - onedio.com
15 Maddede Hitler'in Ardında Bıraktığı Sır Perdesi - onedio.com
15 Maddede Hitler'in Ardında Bıraktığı Sır Perdesi - onedio.com
Yuh Kere Yuh: Çok Afedersiniz Hitler'in İşemeli S.çmalı Fantezileri de Varmış! - onedio.com
Yuh Kere Yuh: Çok Afedersiniz Hitler'in İşemeli S.çmalı Fantezileri de Varmış! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fur1907kan

Avusturyalılar Alman zaten sen neyden bahsediyorsun?

mertcan-akkus

Dünyanın en karizmatik lideridir. Yaptığı konuşmalar ve mimikleriyle milyonlarca insanı etkilemiş peşinden sürüklemiştir. Büyük ihtimal daha becerikli komutanlara sahip olsa ve İtalya kendisine ayak bağı olmasa bu gün tarih kitaplarında başka şekilde okuyor olurduk.

hepbifikrimvar

ayak bağı? 11 milyon öldürdüğü insan yetmedi dünyanın büyününü öldürseydi istersen?

erlik

#6 İlk hava soğutmalı motor olmasın. Hani hava soğuk, su soğutmalı motor donuyor falan

linuxvi

Lanet olsun ben yapacaktım

erlik

Sende yap, parayla mı :D

dr_geyik

Bilinmeyenler mi kaldı kardeşim, ota boka "Hitler'le ilgili bilinmeyenler" diye içerik hazırlıyorsunuz, internette heryerde bulmak mümkün bunlardan. Hitler'e ilişkin en ufak detayları bile bilmeyen kalmadı artık. Sokacam Hitler'inize.

umitmustafa.akdogan

Yalnız sarışın ,uzun boylu alman ırkı yaratmak istiyor kendisi kısa boylu, esmer ve alman olmaması ,almanların bunu önder seçmesi de ayrı bir tuhaflık.

dr_geyik

Esmer değil, Hitler sarışın mavi gözlüdür. İddia edildiği gibi Yahudi ya da çingene falan da değildir, fotoğraflarını inceleyen tipik bir Alman olduğunu görür. Sadece civciv sarısı değil, kumrala yakın sarışınlardandır. Fotoğraflarda koyu çıktığı için anlaşılmıyor.

doctor-what

Nazizm'in ırka yaklaşımı dış görünüşten daha karışık diye biliyorum. Bu arada Avusturya'lılar da o dönemin ideolojisine göre alman. Çünkü Avusturya Birinci Dünya Savaşı'ndan önce Almanya toprağıydı. İkinci Dünya Savaşı'nın başında da Hitler işgal ederek değil, sadece bölgeye girerek Almanya sınırlarına tekrar dahil etti. Avusturyalılar da tekrar Almanya ile bir olmak istiyorlardı zaten.

doctor-what

Renklendirilmiş fotoğraflarına bakarsak bildiğin kumral hocam

dr_geyik

Renklendirmelere değil de yazılanlara bakmak lazım, renklendirmelerin bazıları sallama yapılıyor. Yakınındaki şahısların anlattıklarından bir iki yerde okuduğuma göre saç renginin sarışına kayan kumral olduğu, gözlerinin mavi, ten renginin de epey soluk olduğu söyleniyor. Almanya'da böyle dolu var zaten, tüm Almanlar sarışın değiller. Irka yaklaşımları görüntü açısından kafatası ölçüsüyle bağlantılı. Saç rengine falan bakmıyorlar o kadar. Yahudileri de zaten burunlarından ve kafatası yapılarından ayırt ediyorlar. Ancak görüntünün yanında tarih ve kültür de çok önemli. Tabi alayı saçmalık zaten, hiçbirinin bilimsel dayanağı da yok. Troya'da çıkan bazı kapların üzerindeki gamalı haç motifini "Burası Homeros'un Troya'sı, bunlar da beyaz ırkın sembolü" diyerek partilerine sembol yapan adamlardan bahsediyorsun :D

artankara

Bildiğim kadarıyla kullandıkları ırk skalasında ve resmi bazı hatıratlarda Hitler koyu kumral saçlı ve mavi gözlü olarak geçiyor ama propaganda amaçlı bazı kaynaklara sarışın mavi gözlü olarak kaydedilmiş hatta bir ara Nazi sanatını incelemiştim Hitler'in sarışın mavi gözlü propaganda portrelerine dahi rastladım.

umitmustafa.akdogan

Arkadaşlar siz söyleyince fotoğraflarına ve ressamlar tarafından yapılan portrelerine baktım anladığım kadarıyla kendimde resim yapan biri olarak kesinlikle sarışın değil kumral saçına sürdüğü briyantin ya da her neyse saçını daha da koyu bir skalaya çekmiş. Kamalı haç konusunda bildiğim bu bir hinduizm sembolü çarktır, çarkı felektir ( vastika) bereketi, devir daimi simgeler. Hint tapınaklarında rastlanır. Yorumlarınız içinde teşekkürler.

artankara

"Europa Europa" filmini tavsiye ederim güzel bir filmdi dolaylı da olsa Naziler ve ırk politikası ile ilgili kesitleri var ve Hitler'in saç ve göz rengi ile ilgili konuşulan bir sahne de mevcut.

Görüş Bildir