Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Geleneklerine Ne Kadar Bağlısın?

464PAYLAŞIM

Geleneklere bağlı kalarak çağdaşlaşmak mümkün değildir, tamam kabul, ama örf denilen bir şey var kardeşim. Biz kopmak istesek bile, engel olamadığımız iç güdülerimiz peşimizi bırakmaz, ne mi bunlar; tabii ki geleneklerimiz.😊 Sen ne kadar örf ve adetlerine bağlısın, buna bakalım mı?

1. Bu yumurta gruplarından hangisi senin eserin olabilir?

2. Hadi kalk gidiyoruz, ayakkabılarını seç?

3. Şalvar sever misin, o zaman hangisi sana göre?

4. Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır, hangi fincanlarla gıybet kazanını kaynatırsın bakalım?

5. Damadı değil damatlığı soruyoruz. 😉 Hangisini tercih ederdin?

6. Peki şimdi gelinlik seçiminde sıra, hangisini seçersin?

7. Hangi dantel süsleme senin tarzın?

8. Kuru fasulye mi, hımmm hangisinde pişeni mideye indirirsin?

Gelenekselcisin!

Evet şekerim gelenekçisin. Buna ne kadar itiraz etsen de inandıramazsın bizi. Hatta evinin bir köşesini şark köşesi bile yaparsın sen. Nargileler, geyikli kadife halılar, bakır tepsilerle süsleyeceksin neredeyse evini. Nişan, kına alışverişleri, offf off bindallılar, hepsinde varsın, baş rolde hem de... Hani mumlarla süslenmiş kına tabağını tutan biri vardır ya, işte sensin o, her düğünde aynı foto.

Batıl İnançcısın :)

Yarı gelenekçi yarı hurafelerle yaşıyorsun sen. Yok gece tırnak kesmem, sakız çiğnemem; çocuğun sınava mı girecek diyelim pirinçle, mısırla doldurursun cebini, hatta üfler misin yüzüne yüzüne bilemem artık. Batıl inançların da vardır mesela, sağ ayakla gir çık falan açtırma benim ağzımı şimdi.

Aile bağlarına düşkünsün!

Aile bağlarına saygılısın aslında, geleneklere bağlı sayılmazsın, annen şu yapılacak diyor yapıyorsun, anneannen yakut kolye alınacak diyor alıyorsun, zorunluluk seninki biraz. Hani mirastan uzaklaşmamak adına;)

Fransızsın sen!

Gelenek mi, o da ne ya? Burjuvasın sen, anlamıyorsun bu işlerden. Hiç işin olmaz senin kuzum, o kadar uzaksın ki bu muhabbetlere, aile büyüklerinden azar işitmişliğin bile var bu konuda. "Boşverin yaaa, geçin bunları" diyenlerdensin;  "Ona harcayacağım parayla, dünyayı gezerim ben, sırasına girdiğim marka çantayı alırım" diyenlerdensin;) Konu kapanmıştır.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kumru-gul

FRANSIZ

sertan.kacar

Fransızsın sen! O kadar da değil aq

yerin7kat6

Fransızsın sen! Gelenek mi, o da ne ya? Burjuvasın sen, anlamıyorsun bu işlerden. Hiç işin olmaz senin kuzum, o kadar uzaksın ki bu muhabbetlere, aile büyüklerinden azar işitmişliğin bile var bu konuda. "Boşverin yaaa, geçin bunları" diyenlerdensin; "Ona harcayacağım parayla, dünyayı gezerim ben, sırasına girdiğim marka çantayı alırım" diyenlerdensin;) Konu kapanmıştır.

aymrx

Fransızsın sen! Fransızsın sen! Gelenek mi, o da ne ya? Burjuvasın sen, anlamıyorsun bu işlerden. Hiç işin olmaz senin kuzum, o kadar uzaksın ki bu muhabbetlere, aile büyüklerinden azar işitmişliğin bile var bu konuda. "Boşverin yaaa, geçin bunları" diyenlerdensin; "Ona harcayacağım parayla, dünyayı gezerim ben, sırasına girdiğim marka çantayı alırım" diyenlerdensin;) Konu kapanmıştır.

gunesliler

Gelenek mi, o da ne ya? Burjuvasın sen, anlamıyorsun bu işlerden. Hiç işin olmaz senin kuzum, o kadar uzaksın ki bu muhabbetlere, aile büyüklerinden azar işitmişliğin bile var bu konuda. "Boşverin yaaa, geçin bunları" diyenlerdensin; "Ona harcayacağım parayla, dünyayı gezerim ben, sırasına girdiğim marka çantayı alırım" diyenlerdensin;) Konu kapanmıştır.

Görüş Bildir