Gelecek Yıl İspanya`nın Yılı Olacak

-

Gelecek Yıl İspanya`Nın Yılı Olacak

Gelecek Yıl İspanya`Nın Yılı Olacak

Milyarder iş adamı Wilbur Ross, İspanya'nın gelecek 6-12 aylık dönemde yatırımcı için önemli imkanlar sunacağını öngördü. ABD’nin ünlü milyarderlerinden Wilbur Ross sıkıntılı ABD ve Avrupa hisselerini almaya devam ediyor. Ross’un en son radarına takılan ülke ise İspanya.

Özellikle İspanya’da işlerin kötüye gideceğinin göstergesi olan konut balonun oluşturan kötü kredileri gidermek için önemler alan bankacılık aktifleri ile ilgilendiğini açıklayan ABD’li milyarder, İspanyol bankaların yöneticileri ile her hafta görüşmeler yaptığını açıkladı.

Gelecek yılın İspanya’nın yılı olacağını savunan Ross, bu nedenle İspanya ile ilgili çok fazla işleri olduğunu dile getirdi. Son dönemde İspanya için çok zaman harcadıklarını kaydeden Wilbur Ross henüz ülkeye para yatırmadıklarını açıkladı.

İspanya’nın İrlanda’daki gibi kötü banka mekanizmasını oturtması halinde konuta dayalı varlıklardan kurtularak büyük krediler için alan açacağını öngördü.

180 milyar euroluk varlıkların temizlenmesinde yeni fırsatların doğacağını kaydeden Ross, ülkede konut sektöründe karışıklığın henüz bitmediğini kaydederken gelecek 6-12 aylık dönemde çok iyi bir noktaya gelineceğini savundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleriİrlandaİspanya
Görüş Bildir