Geleceği Gören Test: İşinden Ne Zaman Kovulacaksın?

 > 
610PAYLAŞIM

Onedio Müneccimlik Ekibi İftiharla Sunar: Şu an çalıştığın ya da okulu bitirince başlayacağın işinden ne zaman kovulacağını açıklıyoruz.

1. Öncelikle işine ne zaman başladın?

2. Bugüne kadar kaç farklı iş yerinde çalıştın?

3. Burcun nedir?

Oğlak
Yay
Akrep
İkizler
Boğa
Terazi
Aslan
Kova
Yengeç
Balık
Başak
Koç

4. Hangisi daha can sıkıcı?

5. Çocukken hangisin daha çok severdin?

Kartopu oynamak
Denizde yüzmek

6. Instagram'da fotoğraf paylaşma sıklığın nedir?

7. Şu kişilerden hangisi patronun olsun isterdin?

Öykü Serter
Acun Ilıcalı
İlber Ortaylı
Barack Obama
Gandhi
Stalin

8. Peki hangi ofiste çalışmak isterdin?

9. Hangi sosyal medya platformunda daha çok takipçin olsun isterdin?

Twitter
Facebook
Instagram
Periscope
Snapchat

10. Son olarak okul yıllarının en güzel olayı nedir?

Kar tatili
İptal olan sınav
Boş ders

Yarın!

Evet maalesef yarın işten kovulacaksın. Zaten çalışmayı da çok sevmiyorsun. Bu iş yerinde kendini tam olarak gösteremiyorsun zaten. Yaratıcı zekanı daha etkili kullanabileceğin bir iş lazım sana.  Ayrılırken tazminatını, kıdemini tüm hak edişlerini almayı unutma. Yarın akşam güzel bir uyku çek. Yeni bir cv yazmana gerek yok çünkü ufukta görünenen şu ki kendi işini patronu olacaksın ;)

3 ay 7 gün sonra!

Evet 3 ay 7 gün sonra kovulacaksın! İş arkadaşların arkandan iş çeviriyor. Nasıl bir iş yerine düştüysen herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Özellikle senden sonra işe başlayanlara dikkat. Etrafında bir akrep gibi dönüyorlar. İşini kaybetmek istemiyorsan daha dikkatli olmasın yoksa 3 ay 7 gün sonra sen de işsizler ordusuna katılacaksın!  Amaaa hiç beklemediğin bir yerden teklif alacaksın ve eski patronun karşında ceketini ilikleyecek ;)

Sen istifa edeceksin!

Patron seni kovmaya çağıracak ve sen ona ''Sen kovmuyorsun ben istifa ediyorum'' deyip kapıyı suratına çarpacaksın! Tüm çalışanlar sana ''Vay be helal olsun'' deyip övecek seni ama sen gittikten sonra patrona ''zaten az çalışıyordu, kaytarıyordu vs'' diyecekler. İstifa ettiğin için tazminat falan yalan olacak tabi ama olsun. Kovulmadın, dik durdun!!

13 yıl 6 ay 3 gün!

Daha kovulmana çoook var ama yine de tedirgin oldun değil mi? Tedirgin olacak bir durum yok. Senin şirket çok büyüyecek. O kadar büyüyecek ki patronun artık taşıyamaz olacak şirketi ve satacak. Yeni gelen patron da seninle çalışmak istemeyecek. Yeni patron yeni kadrolar... Dert edecek bir şey yok. Önünde koca 13 yıl var. Çalış köşeye para koy. Kendini geliştir. Bir kapı kapanır bir kapı açılır. Senin gibi biriyle her işveren çalışmak ister. ;)

Ayın sonunda!

Evet maalesef bu ayın sonunda kovuluyorsun! Sebebini asla tahmin edemezsin. En güvendiğin iş arkadaşlarından biri  tarafından patrona gammazlandın! Neymiş bütün işleri ona yığıyormuşsun. Bütün gün sosyal medyada aylaklık ediyormuşsun. Yalan tabii ki.. Seni kıskanıyor bu arkadaşın. Ayın sonuna tazminatsın kovacak seni. Avukat arkadaşlarına falan danış, tazminatı koparmaya bak. O arkadaşınla da yolları ayır yol yakınken..

2 ay!

Evet 2 ay sonra sana yol görünüyor! Hatta tüm iş arkadaşlarına yol görünüyor çünkü şirketin durumu kötü. Senin patron parayı kumarda yiyip bitirmiş. Sizin maaşlar hooop kumar masasında kalmış. Yani bizden duymanı istemezdik ama acı gerçekler bunlar. Senin 1 yıllık maaşını 1 gecede rulette kaybetmiş, tabii senin haberin yok bundan. 9-6 çalış sen. Ama üzülme daha iyi iş bulacaksın. ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin.anli

3 ay 7 gün sonra! Evet 3 ay 7 gün sonra kovulacaksın! İş arkadaşların arkandan iş çeviriyor. Nasıl bir iş yerine düştüysen herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Özellikle senden sonra işe başlayanlara dikkat. Etrafında bir akrep gibi dönüyorlar. İşini kaybetmek istemiyorsan daha dikkatli olmasın yoksa 3 ay 7 gün sonra sen de işsizler ordusuna katılacaksın! Amaaa hiç beklemediğin bir yerden teklif alacaksın ve eski patronun karşında ceketini ilikleyecek ;)

arda-cebeci1

Ayın sonunda

bilemedim-ki

Ölmeden 11 gün önce !

onedio-bagimlisi

Ben okul olarak yaptım önümüz ay başka okula gidiyorum önümüz ay dedi :DAyın sonunda! Ayın sonunda! Evet maalesef bu ayın sonunda kovuluyorsun! Sebebini asla tahmin edemezsin. En güvendiğin iş arkadaşlarından biri tarafından patrona gammazlandın! Neymiş bütün işleri ona yığıyormuşsun. Bütün gün sosyal medyada aylaklık ediyormuşsun. Yalan tabii ki.. Seni kıskanıyor bu arkadaşın. Ayın sonuna tazminatsın kovacak seni. Avukat arkadaşlarına falan danış, tazminatı koparmaya bak. O arkadaşınla da yolları ayır yol yakınken..

deniz-durmusoglu-tay

aynen bende okul olarak yaptım ve aynı şey çıktı okul müdürünü gidip dövmeliyim sanırım

mazot

Her testte saçmalama seviyesini arttırıyorsunuz bravo.

Görüş Bildir