Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Geçici Önlemlerle Aşılmaz'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Geçici Önlemlerle Aşılmaz

Geçici Önlemlerle Aşılmaz

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, seçimlerin ardından Türk-Amerikan ilişkilerinin ikinci Obama döneminde nasıl olacağını Hürriyet’e değerlendirdi.

ABD ile Suriye konusunda aynı görüşte olduklarını söyleyen Tan, ancak geçici önlemlerle meselenin sadece Suriye’de sınırlı kalmasının mümkün olmayacağını kastederek, “Palyatif tedavilerle Suriye krizinin karantina altına alınamayacağı açık” dedi. Tan, şunları söyledi:

SURİYE’DE AYNI GÖRÜŞTEYİZ Suriye krizinin ortaya çıkış nedeni ve çözümün parametreleri konusunda ABD ile görüşlerimiz aynı. Biz, yanı başımızdaki krizin bir kangren gibi bölgeye yayılmadan bir an önce sonlandırılması arzusundayız. Palyatif tedavilerle Suriye krizinin karantina altına alınamayacağı açık.

PATRIOT MESELESİ Bölge ve Suriye’deki kriz nedeniyle NATO’yu birkaç kez bilgilendirdik. NATO’da NATO sınırlarının korunması için de ihtimaliyat planları yapılmakta. Bunlar bir sürecin devamı. Patriotlar’a gelince, Patriotlar bir savunma aracı. Her türlü riske karşı alınabilecek her türlü tedbirin konuşulması normal.

İRAN’DA ENDİŞELİYİZ İran’ın enerji ve finans sektörünü hedef alan yaptırımların, İran ekonomisi üzerinde etkili olduğu görülüyor. Fakat yaptırımların hem İran halkı üzerindeki olumsuz etkileri, hem nükleer meselenin çözümüne ne kadar katkı sağlayabileceği hususu sorgulanır hale geldi. İran’ın, Türkiye ve Brezilya ile Mayıs 2010’da imzaladığı Tahran Ortak Bildirisi’nin uygulanamaması nedeniyle önemli bir fırsatın kaçtığını düşünüyorum. İran’ın nükleer dosyasına diplomatik yollarla bir çözüm bulunması tek geçerli seçenek. Diplomatik çözüm çabalarına gerektiği ölçüde katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

ABD, İsrail’e telkine devam etmeli

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaBrezilyaİranİsrailNATOSuriye
Görüş Bildir