Gece 12'de Soru Soran Öğrenci ve Öğretmen Arasında Yaşanan Tansiyon Yükselten Diyalog

2.1bPAYLAŞIM

Hoca fena sinirlenmiş.

Twitter'da bir kullanıcı pazar günü gece 12'de öğretmenine soru soran öğrencinin ve öğretmenin mesajlaşmalarını paylaştı. Öğretmenin tavrı karşısında şok geçirmiş arkadaşımız.

WhatsApp mesajlaşmaları şu şekilde...

Tatil gününde öğretmenini rahatsız eden öğrenci de tepki gördü. Birçok kullanıcı öğretmene hak verdi.

Bunların yanında öğretmenin üslubunu doğru bulmayanlar da vardı.

Sizce hangi taraf haklı? Öğretmenin üslubu doğru mu? Bu kadar yükselmesine gerek var mıydı yoksa düzgün bir dille durumun yanlış olduğunu anlatabilir miydi?

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
inci-kupeli-kiz

her ikisinin de yaptığı yanlış. tamam öğrenci anlamadı gece soru sordu da sende ilkokul çocugu gibi trip atmışsınız. ya görmezden gel cevap yazma yada sonra cevaplarım de. bu öğretmenler hep eşiyle evde tartışıp acısını öğrenciden çıkartıyorlar hep !! çok yaşadım zamanında !! bunu da yazayım dedim.

butonizma

Biz de özel okullarda ingilizceyi öğrenmek istemeyen çocuklara zorla ingilizce öğretelim. Bana bir öğrencimden soru gelse mutluluktan havaya uçarım yahu.

peaceandwar

hani demiş ya boş sınıfa öğrenci bekliyoruz diye. Öğretmenler sizde yıllarca atanmayı bekliyorsunuz atanınca yada eliniz para görünce işsiz geçirdiğiniz o yılları unutup böyle çemkiriyor öğrencilere üstten bakıyorsunuz. idealist bir öğretmen zaman kavramına takılmaz öğrenci ne kadar umursamaz dahi olsa ona bir şeyler katabilme ona bir şeyler öğretme azminde olmalıdır.Müsait değilse eğer uygun bir dille derdini anlatabilir böylesine saygısızca bir cevap verilmezdi.

selot

öğretmen önce türkçe öğrensin. öğrenci bile daha düzgün yazmış. whatsapptan mesaj atmanın artık bi saati olduğunu düşünmüyorum. grubu belirli saatlerde sessize alırsın, yada cevap verme tenezzülünde bulunmazsın bu kadar basit. ama bu yarım yamalak yazışma şekli ile karşındakine insanlık dersi veremezsin orası net.

gakkosemre

Birkaç defa okudum içeriği ama dikkat ettim öğretmen hiç bir yerde "terbiyesiz" diye bir kelime kullanmamış. Öğretmen olarak diyorum ki hiç bir öğrenci, veli veya X kişisi belirli bir saatten sonra o kişiyi ne amaçla olursa olsun rahatsız edemez. Öğretmenlerin de sabrı var. Öğretmenin üslubu biraz daha yumuşak olabilirdi orası ayrı.

Görüş Bildir