Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gazze Ve Batı Şeria'da Bahreyn Ve Bae'nin İsrail'le Normalleşmesi Protesto Edildi

0PAYLAŞIM

Gazze Ve Batı Şeria'da Bahreyn Ve Bae'nin İsrail'le Normalleşmesi Protesto Edildi

GAZZE Anadolu Ajansı - Gazze Şeridi ve Batı Şeria'da Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Birleşik Arap Emirlikleri İsrail'le basmakalıplaşma uyuşmalarını protesto için şovlar tertip edildi.

Basmakalıplaşma uyuşmalarının imza atılacağı bugünün 15 Eylül "Ulus Ayaklanması Günü" olarak kabul edilmesini isteyen Filistin Ulus Direnişi Birleşik Komutanlığı'nın çağrıları üzerine protestolara katılmak için suratlarca birey muhtelif alanlarda toplandı.

Batı Şeria'nın Nablus, Tulkerm, Embriyo ve El-Halil kentlerinde tertip edilen şovlarda, Filistin sancakları taşındı, İsrail ile basmakalıplaşma uyuşması yapan Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri aleyhine sloganlar atıldı.

Göstericiler, "İşgalciyle basmakalıplaşmaya hayır" ve "Şehitlerimizin kanının ticari mülk olmasını kabul etmiyoruz" ibarelerinin yer aldığı dövizler taşıdı.

  • Basmakalıplaşma uyuşmaları, Gazze'de de protesto edildi

Gazze'de El-Ahrar Hareketinin Kanunuma Meclisi önünde tertip ettiği şova değişik Filistinli gruplarının idareyicileri katıldı.

Bu şovda da protestocular Filistin sancakları taşıyarak, basmakalıplaşmaya karşı pankartlar açtı.

El-Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Halid Ebu Hilal, şova katılan gruplar ismine yaptığı konuşmada, "İsrail ile olağanlaşmayı kati suretle yalanlıyoruz. Bu uyuşmalar, basmakalıplaşmaya giden Arap rejimlerine karar getirmeyecektir. Bu kararın kaynağı ulus ile olan ilişkilerdir, zira bu rejimlere meşruiyet veren uluslardır." ifadelerini kullandı.

Şovda Bahreyn milleti ismine Vifak Milli Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin ed-Deyhi'nin konuşması gösterildi.

Dehyi açıklamasında, "Bu hasarlı uyuşmayı yapan ülkemiz Bahreyn ismine yeis içerisindeyiz. Biz ulus olarak Filistin'le birlikte basmakalıplaşma uyuşmalarına karşı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz." dedi.

Bahreyn'de en büyük Şii karşı kanat Vifak Milli Derneği, ülkedeki krallık rejiminin İsrail ile basmakalıplaşma uyuşması yapacak bir meşruiyete sahip olmadığını açıklamışı.

Gazze ve Batı Şeria'da bu akşam saatlerinde İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in Amerika Birleşik Devletleri arabuluculuğunda Beyaz Sarayda basmakalıplaşma uyuşmaları imza atmasıyla eş zamanlı olarak büyük şovlar tertip edilmesi bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin "ilişkilerini tamamen olağanlaştırmak" için uyuşmaya vardıklarını duyurmuştu.

Trump, cuma günü de Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Bahreyn'in de İsrail ile ilişkileri banalleştirme mevzusunda uyuşmaya vardığını açıklamıştı.

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasındaki uyuşmaların imza merasiminin, bugün Beyaz Saray'da yapılması bekleniyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir