Günün Gazete Manşetleri | 06.04.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

‘330 el’ planı

AKP, anayasa önerisinde başlangıç ve ilk 3 maddeyi değiştirdi, bu maddelerin değişmesinin teklif dahi edilemeyeceğine ilişkin 4. maddeyi ve “Atatürk milliyetçiliği” ifadesini tamamen çıkardı. Meclis’te anayasa değişiklikleri için gereken 367 sayısını 330’a indiren AKP, referanduma bile gitmeden başkanlık sisteminin de içinde olduğu bir anayasa planlıyor.

HÜRRİYET

Senin işin bu ne afişi

Danıştay, Bolu Belediye Başkanı'nın kente astığı afişler için açılan davada tüm belediye başkanlarını etkileyebilecek bir karar verdi.

MİLLİYET

Hakim Bey'in ceza ormanı

Afyon hakimlerinden Mehmet Gülçek denetimli serbestlik uyguladığı sanıklara verdiği fidan dikme cezasıyla, 40 bin ağaçlık bir orman yarattı.

VATAN

Rezil doktor

Yasa dışı kürtajdan tutuklanan Prof.Önder Çelik'in çaresiz durumdaki kadın hastalarına tecavüz ettiği ortaya çıktı.

RADİKAL

Konu 301 olunca genelge de geçmiyor!

Sağlığında Dink'in mahkum edildiği TCK 301, Robes Koptaş ve Ümit Kıvanç'ın yakasında.Üstelik yasaya ve genelgeye rağmen.

AKŞAM

Bir akilin manifestosu

Çözüm sürecinde görev yapacak 'Akil İnsanlar'dan Akşam yazarı Prof.Deniz Ülke Arıboğan tarihe not düştü. Heyet üyeliği üzerine gelen kutlama, eleştiri, tehdit ve hakaretlere yanıt veren Arıboğa, toplumdan yansıyan endişe ve tedirginliğe de ayna tuttu.

SÖZCÜ

Helal etmiyoruz

Aslan gibi evladı teröre kurban veren şehit aileleri kan ağlıyor ''Bizim yavrularımız gitmiş, hakkımızı nasıl helal edelim'' diyor...

AYDINLIK

Geleceğe yürüyüş

Anayasa'dan çıkartmak istedikleri büyük Türk Milleti Silivri'ye akına hazırlanıyor. Yüz binler 8 Nisan'da Ergenekon'dan çıkarak geleceğe çoşkuyla yürüyecek.

HABERTÜRK

Canlar kurtulur ekonomi canlanır

Erdoğan, Borsa İstanbul'un açılışında çözüm süreciyle ilgili mesaj verdi: ''Bundan sonrası mutluluk, huzur, refah olacak''

SABAH

Boyacı Ali AB'yi yendi

İş kuracak Türklerden 500 bin sterlin sermaye isteyen İngiltere, 500 sterlinle giden ayakkabı boyacısına 'buyur' dedi.

POSTA

Köprü tamir edildi kalpler hala kırık

Zonguldak Çaycuma'da Filyos Çayı üzerindeki köprü 6 Nisan 2012'de çöktü. 15 kişi öldü. Aradan tam 1 yıl geç. 5 kişinin cesedi hala kayıp.Suçluları tespi için soruşrma açılmasına devlet izin vermedi. Açılan bir tek dava yok.Geçen 1 yılda yapılan tek şey: Çöken köprüyü tamir etmek.

BİRGÜN

Adını doğru koyun

Akil İnsanlar Komisyonu üyesi seçilen KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Başbakan Tayyip Erdoğan'a sürecin 'teröre çözüm' değil 'Kürt sorununa çözüm' olduğunu anımsattı.

YENİ ŞAFAK

Acılar farklı barış dili aynı

Diyarbakır, Güneydoğu ile gönül bağı kurmak için yola çıkan milletvekilini davul zurna ve 'barış istiyoruz' pankartlarıyla bağrına bastı. İki oğlu şehit düşen acılı anne de oğlu dağa çıkan baba da çözüme destek verdi. ''Artık kimse ağlamasın'' mesajı, halkın çözüm sürecinden beklentisinin özeti oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAfyonAvrupa BirliğiBaşbakanBorsa İstanbulDanıştayDiyarbakırErgenekonİngiltereRecep Tayyip ErdoğanŞehitTecavüzdenetimli serbestlik
Görüş Bildir