Günün Gazete Manşetleri | 04.04.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Böyle olur AKP akili

Kürt sorununun çözüm sürecinin bir parçası olarak “kamuoyunu ikna” amaçlı oluşturulan 63 kişilik Akil İnsanlar Komisyonu ağırlıklı olarak AKP’ye ideolojik açıdan yakın ve Başbakan’ı kızdırmayacak isimlerden oluştu. Erdoğan 9’ar kişilik grupların başkanlarını bile kendisi belirledi. “Akil gazeteci” rekorunu 5 isimle Taraf kırdı. Yeni Şafak’tan 4, Star’dan 4, Bugün’den 4, Radikal ve Akit’ten 2 isim listede yer aldı.

HÜRRİYET

ABD'li yemedi Türkler yesin

Çin ve Afrika'da üretilen, GDO'lu diye ABD'nin ülkeye sokmadığı 150 milyon TL'lik 23 bin ton pirince gönderildiği Mersin'de 2 Mart'ta el konuldu.

MİLLİYET

Haydi yüz yüze görüşelim

ABD Dışişleri Bakanı'nı 1 ay içinde ikinci kez Türkiye'ye getiren anahtar cümle bu. Davutoğlu'nun telefondaki davetiyle rota değiştiren Kerry cumartesi İstanbul'da

VATAN

Bir günde üç adım

Sürece desteğin yüzde 50'nin altında kaldığı Karadeniz, Ege ve Akdeniz için özel isimler seçildi. İki isim teklifi geri çevirdi. Heyet bugün Dolmabahçe'de Erdoğan'la görüşerek işbaşı yapacak.

RADİKAL

Sessizce çekilecekler

Meclis'te 'Çözüm Sürecini Araştırma Komisyonu' kurulması kararlaştırılınca BDP heyeti dün İmralı'ya gitti. Silahsız çekilme krizi tam olarak aşılamayınca orta yol bulma arayışlarına hız verildi.

AKŞAM

Kırmızı zirve

Bu da 'kırmızı bülten' seferi... İstanbul Cumhuriet Başsavcısı, Interpol'ün Fransa'daki merkezine gidip 'Ergenkon için neden yakalama emri çıkarmıyorsunuz?' diye sordu. İşte 'Olmaz' diyen Interpol'ün gerekçeleri

SÖZCÜ

Milletin akil insanları - Tayyip'in akil insanları

Vatandaşı Apo açılımına ikna etmek ve gözünü boyamak için 63 isim seçildi. Bunların büyük kısmı PKK ve AKP'ye yakın...

HABER TÜRK

Bu ülkede herkes 1'inci sınıf

Erdoğan' dan engelli ve etnik köken mesajı: ''Vatandaşlığa standart koymak ırkçılıktır''

SABAH

63 omuz umut yüklü

Çözüm yolunda yeni adım: MErakla beklenen Akil İnsanlar Komisyonu açıklandı. 63 isim, süreci anlatıp umut aşılayacak

POSTA

22'nci güzel

Diyarbakır'da 7 Nisan'da yapılacak 'Dünya Medeniyetler Kraliçesi' güzellik yarışmasına 21 ülke katılıyor. Ama 22 güzel var! Diyarbakır ayrı bir ülkeymiş gibi yarışmada ayrı bir güzelle temsil ediliyor.

*

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAmerika Birleşik DevletleriBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanÇinDiyarbakırFransaİmralıİstanbulMersinRecep Tayyip ErdoğanStar tv
Görüş Bildir