Günün Gazete Manşetleri | 04.02.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Balyoz davası hızlandırılıyor

Başbakan Erdoğan’ın eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ ve diğer komutanlar hakkında “terör örgütü mensubu” ifadesinin kullanılmasını eleştirerek “Bu tanımlamayı yapanları tarih affetmez” demesinin süreci nasıl etkileyeceği tartışılırken konu ile ilgili ilk pratik adım Yargıtay’dan geldi. Yargıtay, Balyoz davasında süreci hızlandırmak ve verilecek kararı tek kişinin kanaatine bırakmamak için özel ekip oluşturacak.

HÜRRİYET

Cinayetin sırrı kayıp tablette

Polis, Sarai Sierra'nın kayıp cep telefonu ve fotoğraf çektiği tablet bilgisayarın peşinde. Sierra'nın üzerindeki altın takı dururken, cihazın yok olması şüphe uyandırıyor. Soruşturmanın temelini e-posta ve mesaj dökümü oluşturacak.

MİLLİYET

Katilin izi tırnaklarında

Kayıp olarak aranırken cesedi bulunan ABD'li Sierra'nın tırnaklarındaki doku parçaları ile battaniyedeki saç ve kıl örnekleri cinayeti çözecek.

VATAN

Tecavüz edip öldürmüşler

ABD'li Sarai, İtalyan Pippa ile aynı kadri paylaştı. Genç kadının sur dibinde tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü ortaya çıktı.

RADİKAL

Bilimde AB'ye tam üyelik

AB'nin yakıt pillerine ilişkin dev projesinde Sabancı Üniversitesi'nden iki kadının imzası olacak.

AKŞAM

Arif'i vuran kurşunun adresi hakim savcı lojmanı mı

İzmir'de yılbaşı gecesi 11 yaşındaki Arif Dallı'yı öldüren serseri kurşunla ilgili korkunç şüphe... Şehirde 30 bin silahı toplayıp inceleyen polis, Arif'in evinde 30 metre mesafedeki hakim-savcı lojmanlarına girmedi. Acılı dede Fethi Yavuz soruyor: Ya kurşun oradan atıldıysa?

SÖZCÜ

Tayyip imzalı skandal

Kazakistan'a hibe edilen Antalya'daki araziye Rixos'un otel yaptığı ortaya çıktı. Üstelik Başbakan imzalı tasarıyla da tesis korunuyor!..

AYDINLIK

100 savaş pilotundan 15'i istifa etti

2013 yılının ilk ayında Hava Kuvvetleri'nden istifa ve emeklilik yoluyla ayrılmak için müracaat eden savaş pilotlarının genele oranı yüzde 15'i buluyor.

HABER TÜRK

Avrupa'ya rest

Erdoğan, 'Şanghay' tartışmasına açıklık getirdi: ''AB'nin alternatifi değil ama AB illa ayrılmamızı bekliyorsa onu da değerlendiririz''

SABAH

Canilerin peşinde 5 kadın

Üç yıldır nerede bir kadın cinayeti işlenirse oraya koşup katillerin izini sürüyor, ağır ceza almalarını sağlıyor.

POSTA

Sarai 12 gün dehşeti yaşamış

İstanbul'da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan Amerikalı Sarai Sierra'ya yapılan otopsi korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Sarai, cesedinin bulunduğu gün öldürülmüş. Sarai'nin kaçırıldığı ve 12 gün boyunca bir evde tutulduğu sanılıyor. Bu sürede Sarai'ye tecavüz edilme ihtimali var. Amerikan Federal Polisi FBI, Sarai'nin e-mail yazışmalarından Türkiye'de irtibatta bulunduğu 3 kişiyi belirlemeye çalışıyor.

BİRGÜN

11 çelik kapıya kozmik takip!

Emniyet'ten gelen ''11 çelik kapının arkasındaki kozmik odaya ulaşıldı'' şeklindeki açıklamayı Başbakan Erdoğan da ciddiye aldı. Biz de okurlarımıza hizmet olsun diye ÇHD operasyonunda basılan mekanları tek tek dolaşıp çelik kapıların ve kozmik odaların izini sürdük.

YENİ ŞAFAK

Ya tamam ya devam

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin üyelik müzakerelerinde ayak sürüyen AB'ye sert çıktı: 50 yıl bekletilen başka ülke yok. Brüksel ziyaretimizde kendileriyle bunları açık açık konuşacağız. Yapacaksanız yapın. Olmayacaksa söyleyin. İlla 'Hadi ayrılıyoruz, çekilelim' diye bir şey bekliyorsanız, bunu da değerlendirirz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAmerika Birleşik DevletleriAntalyaAvrupa BirliğiBalyoz DavasıBaşbakanGenelkurmay BaşkanıİstanbulİzmirPolisRecep Tayyip ErdoğanSavaşTecavüzTerörYargıtaycep telefonu
Görüş Bildir