Günün Gazete Manşetleri | 29.01.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Büyükerşen: Bizimle uğraşıyorlar

Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 23 kişi evlerine baskın yapılarak gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesinin, 2006 yılındaki bir ihaleden kaynakladığı ifade edildi. Belediye Başkanı Prof. Büyükerşen kendileriyle uğraşıldığını belirterek “İtibarsızlaştırma operasyonu, ne yaparlarsa yapsınlar bizi durduramazlar. Ancak arkadaşlarım için endişeliyim” dedi.

HÜRRİYET

Anayasa Mahkemesi'ne sürpriz başvuru

Abdullah Öcalan, ''Kürtlerin manifestosu adlı çalışmamın kitaplaştırılmasına izin verilmedi. Bireysel başvuru hakkımı kullanmak istiyorum'' dedi.

MİLLİYET

Yer gök zehir

AKSA yangınında açığa çıkan sağlığa zararlı kimyasallar önce havaya yağmurla birlikte toprağa karıştı. Uzmanlara göre dikkatli olunmalı.

VATAN

Manevi torunlar 1 milyar $ istiyor

Atatürk'ün geçen yıl ölen manevi kızı Ülkü Adatepe'nin iki oğlu, CHP ve İş Bankası'ndan 1 milyar dolar miras istedi.

RADİKAL

Kusura bakmayın kafa aynı

''Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit gördüremezsiniz'' sözleri tepki çeken CHP'li Birgül Ayman Güler, bilimsel konuştuğunu iddia etti. Üstelik herkesten özür istedi.

AKŞAM

Güzel bir yol hikayesi

Down sendromlu İbrahim Ertepe'nin hayatı, Başbakan'ı evinde ağırladıktan sonra değişti. Erdoğan'la fotoğraflarını gören Fatsalı yakınları 'Sen söylersen yolumuz yapılır' dedi, İbrahim telefona sarıldı. Ricayı kırmayan Başbakan talimat verdi, köyün yıllar süren yol sorunu bitti.

SABAH

Beş yapraklı yonca soldu

Gencecik bir anne, ''Dört yapraklı yoncam '' dediği dört küçük evladıyla birlikte doğalgazdan pisi pisine öldü.

POSTA

Son geceleriydi

İstanbul Gaziosmanpaşa da anne ve dört çocuğu önceki akşam doğalgaz zehirlenmesinden öldü. Bu facia yaşanmasaydı iale ertesi sabah oturdukları bodrum katından, sokağın karşısındaki bodrum kata taşınacaktı.

SÖZCÜ

AKP belediyeleri sütten çıkmış ak kaşık mı?

Sanki iktidar belediyeleri çok temizmiş gibi İzmir, Adana ve Bodrum'dan sonra Eskişehir Belediyesi'ne operasyon yapıldı.

HABER TÜRK

Gardiyanların kapı önü isyanı

Eşiyle özel odada 3 saat özel görüşme izni veren yasa hükümlüleri sevindirdi ama gardiyanlar isyanda: ''O kapı önünde nöbet tutmayız''

BİR GÜN

Uygarlık tarihi bunu da yazar!

İstanbul Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Lisesi'nde öğrencilere Amin Maalouf'un Semerkant adlı eserini tavsiye eden öğretmen ifadeye çağrıldı. Öğretmene '' Neden Server Tanilli'nin 'Uygarlık Tarihi' kitabını okutuyorsun?'' diye de soruldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAdanaBaşbakanBodrumCumhuriyet Halk PartisiEskişehirİş BankasıİstanbulİzmirÖğretmen
Görüş Bildir