Günün Gazete Manşetleri | 28.01.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Yargıçlara eleştiri

Uzun tutukluluk ve ifade özgürlüğü sorunlarının yargıçların zihniyetinden kaynaklandığını söyleyen Kılıç, “Bunları yasal düzenlemeler değil, yargıcın zihniyeti, anlayışı, evrensel ölçülere, değerlere yatkınlığı çözecek” dedi. Kılıç, sorunun mevcut anayasa ve yasalarla çözülebileceğini belirtti.

HÜRRİYET

Kapı aralandı

Bundan tan 41 yıl önce kapısına kilit vurulan İstanbul'daki Heybeliada Ruhban Okulu'nun, yüksekokul düzeyinde yeniden açılabilmesi için çalışmalar hızlandı.

MİLLİYET

Bu yasa çok baş ağrıtır

BM sözleşmesine göre hazırlanan terörizm finansmanıyla ilgili tasarı için uzmanlar uyarıyor. Tek çare, AB'nin organizasyonuna dahil olmak.

VATAN

Komutanlara moral mektubu

Oramiral Nusret Güner'in istifasının ardından tüm generallere 'Moralinizi yüksek tutun, görevinizden kopmayın' mesajı gitti.

RADİKAL

Başkent'teki tehlike

Ankara'da doğalgazın tüketiciye emniyetli şekilde iletilmesini sağlayan ve gerektiğinde müdahale imkanı veren sistemin çalışmadığı tespit edildi.

AKŞAM

CHP'de ip'ler kopuyor mu

Siyaseti sarsacak iddia... Birgül Ayman Güler'in 'Türk Ulusu/Kürt milliyeti' karşılaştırmasıyla başlayan tartışma CHP'de kazanı kaynattı. 'Yeni CHP'ye mesafeli duran bir grup ulusalcı vekilin, istifa edip İşçi Partisi adına grup kuracağı öne sürülüyor.

SÖZCÜ

Ekonomi tıkır tıkır cepler tam takır!

AKP iktidara geldiğinde, 10 milyon icra dosyası vardı, 21 milyona ulaştı. Halkın bankalara borcu 6.5 milyar liraydı, 37 kat artıp 248 milyara çıktı.

AYDINLIK

'Hükümet taşeron bataklığında boğulacak'

Türkiye'nin dört bir yanından emekçilerin aktığı Zonguldak'ta, 1991'deki büyük yürüyüşten 22 yıl sonra madenciler yeniden ayağa kalktı. Genel Maden-İş Sendikası'nın mitinginde 25 bin işçi taşerona karşı genel grev uyarısı yaptı.

SABAH

Tacizci müdüre ibretlik ceza

İlköğretim okulunda, iki kadın öğretmeni iki yıl boyunca taciz eden müdüre, ertelemesiz 5 yıl hapis cezası verildi.

POSTA

Pıppa Bacca korkusu

İki çocuk annesi Sarai Sierra'dan bir haftadır haber alınamıyor. Bu olayı haber yapan Amerikan basını 2008'de Türkiye'de kaçırıldıktan sonra tecavüz edilip öldürülen 'Pippa Bacca'dan söz edip ''Durumu tehlikeli'' yorumu yaptı.

BİRGÜN

Hükümet istese eğer Newroz'a kadar biter

Zübeyir Aydar: Süreci sabote etmek isteyenler elini çabuk tutuyor. Barışı isteyenler olarak elimizi çabuk tutmalıyız. Kürt tarafı hazır, 21 Mart 2013'deki Newroz'a kadar bu işe nokta koyabiliriz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraAvrupa BirliğiBirleşmiş MilletlerCumhuriyet Halk PartisiİstanbulTecavüz
Görüş Bildir