Günün Gazete Manşetleri | 25.01.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Oramiral aranıyor

Donanma Komutanı Oramiral Güner’in istifası, TSK terfi sistemini kilitledi. Deniz Kuvvetleri’nde tek oramiral Kuvvet Komutanı Bilgel kaldı. Aynı durum Hava Kuvvetleri için de geçerli. Deniz Kuvvetleri’nin başına geçebilecek Koramiral Bostanoğlu’nun da “Balyoz” ve “casusluk” davası nedeniyle rahatsız olduğu ve istifa edebileceği dile getiriliyor. Tutuklu Koramiral Erenoğlu ise şansını yitirdi.

HÜRRİYET

Samatya Alarmı

İstanbul'un en sakin semtlerinden Samatya'da dört yaşlı Ermeni kadına peş peşe yapılan saldırılar, Uluslararası Af Örgütü'nün girişimleri ve Ermeni diasporasu gönderdiği mehtuplar üzerine ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yakın takibine alındı.

MİLLİYET

CHP'de eşitlik depremi

CHP'li Güler'in ''Türk ulsuyla Kürt milliyeti eşit değil'' sözleri kriz yarattı. İstifa eden Adıyaman Milletvekili Fırat zor ikna edildi.

VATAN

Amiral'in son sözü

Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner için bardağı taşıran İzmir'deki dava oldu. 'Ben şimdi 300 casusun komutanı mıyım' diye isyan edip görevi bıraktı.

RADİKAL

Bu nasıl bir kafa

CHP'li Birgül Ayman Güler, ''Türk ulusuyla Kürt milleti eşit olmaz'' dedi.

SÖZCÜ

''Paşaların hapse atılmasını sindiremiyorum'' dedi ve komutanlıktan istifa etti!

Donanma Komutanlığı'ndan ayrılan Oramiral Nusret Güner'in eşi Fatma Güner, İstifanın perde arkasını Sözcü'ye şu sözlerle anlattı.

HABER TÜRK

Cezalandırın

Yargıtay, Dink'in katiline bayrakla poz verdiren 2 polise beraat kararının bozdu.

AKŞAM

Torunun için serbestsin

Lösemeli Rabia'ya ilik verebilecek tek kişi dedesiydi. Ama Dursun Coşkun yolda bulduğu sahte paralar yüzünden ameliyata günler kala hapse girdi. Durumu mahkemeye anlattı, kefaletle serbest kaldı. Hastaneye koşan dede, torunun hayatını kurtardı.

AYDINLIK

Durdurun bu hayasızlığı

Türk Subayına karşı çamur savaşında her türlü sınrı aştılar.ü

POSTA

Devlet borcunu böyle ödedi

Zonguldak Kozlu'daki meden kazasında ölen işçilerden birinin eşine 549 liralık 'ölüm' maaşı törenle teslim edildi.

SABAH

Kabineye 4 taze kan

Erdoğan'ın 15 gün önce sinyalini verdiği hükümet revizyonu dün Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen ikili zirveden sonra açıklandı.

BİR GÜN

Engizisyon adaleti

Sosyolog Pınar Selek, Yargıtay tarafından bozulan üç beraat kararı sonrasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Selek'le ilgli soruşturma ve yargılama süreci tam bir hukuk katliamı.

YENİ ŞAFAK

Bayrak değişimi

Haftalık olağan görüşmesinde Cumhurbaşkanı Gül'e yeni kabine listesini sunan Erdoğan, İçişleri Bakanlığı'na Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'na Mehmet Müezzinoğlu'nu atadı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAmerika Birleşik DevletleriBalyoz DavasıCumhuriyet Halk PartisiİstanbulİzmirMuammer GülerÖmer ÇelikTürk Silahlı KuvvetleriYargıtay
Görüş Bildir