Günün Gazete Manşetleri | 23.01.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

AKP’ye dört ret

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi komisyonunda “Medya Özgürlüğü” raporu görüşüldü. AKP milletvekilleri Memecan ve Dişli’nin, raporun tutuklu gazeteciler, 301. madde, internet sitelerinin yasaklanması ve seçimlerde medyanın iktidar ve muhalefete eşit yer vermediği yönündeki maddelere ilişkin verdiği değişiklik önerileri çoğunlukla reddedildi.

HÜRRİYET

50 Euro'yla başladı

Paris'te 3 kadının öldürülmesiyle ilgili örgüt bağlantılı cinayetten tutuklanan Ömer Güney'i bugüne getiren süreci, 2011'de Kürt Dernekleri Federasyonu'na 50 Euro aidat ödeyip üye olması ateşledi.

MİLLİYET

Kod adı Kara Kemal

Paris'te tutuklanan Güney, 3 PKK'lı kadına yaklaşmasını saplayan derneğe sadece 14 aydır üyeydi. Bir PKK'lıyla aşk yaşıyordu, kod adı olarak 'Kara Kemal'i kullanıyordu.

VATAN

Gelde yanma

Haydarpaşa Garı ve Milli Eğitim binasındab sonra 142 yıllık Galatasaray Üniversitesi kül oldu. Yangın uyarısı sistemi olan binanın söndürme sistemi yok.

RADİKAL

Sahiller sivilleşecek

Başbakan'ın eleştirisinden sonra kamuya ait sosyal tesislerin satışı için çalışma başlatıldı. Orduevi ve yazlık kamplar gibi askeri tesisler de kapsama alındı.

AKŞAM

Dikkat! Evinize uçak çarpabilir

Binlerce uçağın inip kalktığı havaalanları, hatalı yapılaşmanın tehdidinde. DHMİ'yi denetleyen Sayıştay tek tek uyardı: İstanbul'da 6291 bina uçuş güvenliğini tehlikeye düşürüyor. Trabzon, İzmir, Dalaman'da risk var.

SÖZCÜ

Asabiyet şeytandır

Başbakan, kendi asabi çıkışlarını unuttu! Dün meclis çatısı altında muhalefete ahkam kesti.

AYDINLIK

NATO askerinin başına çuval

TGB üyeleri Patriotlar için İskenderun'da bulunan 2 NATO askerinin başına çuval geçirdi. Genel BAşkan İlker Yücel ve 28 TGB'li gözaltında.

HABER TÜRK

Mermide 2'nci DNA

PKK'lı 3 kadını vuran 10 mermiden birinde zanlı Ömer Güney'e ait olmayan farklı DNA izi çıktı.

SABAH

Boğazın içi yandı

Ortaköy sahilindeki, Galatasaray Üniversitesi'nin kullandığı 142 yıllık tarihi saray, İstanbullular'ın gözü önünde kül oldu.

POSTA

Tarihi acı

Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz'in 1871'de yaptırdığı ve günümüzde Galatasaray Üniversitesi'nin kullandığı ahşap saray yetersiz elektrik tesisatı yüzünden cayır cayır yandı.

BİR GÜN

Türkiye cezaevi

Üst üste gerçekleştirilen operasyonlar sonucu cezaevleri öğrenci, işçi, sendikacı, belediye başkanı, siyasetçi, avukat ve gazetecilerle dolduruldu. Son operasyonun hedefi yine gazeteciler ve avukatları oldu.

YENİ ŞAFAK

Alman izi

Paris'te 3 PKK'lı kadının infaz edilmesiyle ilgili tutuklanan Ömer Güney'in Almanya'da bir misyoner vakfında 4 yıl görev aldığı ortaya çıktı. Bu sürede eşi, Güney'i, karanlık ilişkileri ve PKK bağlantıları nedeniyle boşadı. Güney 2011'de örgüt üyesi Gülay Aydemir'le arkadaşlık kurdu. Fransız polisi 2009'da gözaltına alınıp bırakılan kadının peşinde.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAlmanyaArda TuranBaşbakanGalatasaray Spor KulübüGalatasaray ÜniversitesiİstanbulİzmirNATOaşk
Görüş Bildir