Gazetelerde Bugün | 21 Haziran 2013

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 21 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 21 Haziran 2013

Cumhuriyet

Psikolojik işkence Gözaltına alınan Gezi direnişçilerine Erdoğan’ın Kazlıçeşme mitinginin izlettirilmesi 12 Eylül döneminin işkence yöntemlerini anımsattı. BDP’li Kürkçü, tepkisini “Bütün bu uygulamalar karşısında kendimizi darbe ikliminde hissediyoruz” sözleriyle dile getirirken CHP’li Tanrıkulu da “12 Eylül’ün 30 yıl sonraki versiyonu” dedi.

HÜRRİYET

Başçavuşa omlet cezası

Asker istihkakından 4 yumurtayla omlet yaptıran Astsubay Başçavuş T.T., kamuya 91 kuruş zarara uğratmak ve memuriyet nüfuzunu kötüye kullanmaktan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

MİLLİYET

FED depremi

ABD Merkez Bankası (FED) tahvil alımını 2014'te sonlandıracağını açıkladı, dünya piyasaları sallandı. Gelişmekte olan ülkeler arasında en büyük kayıp Türkiye'de.

VATAN

Yalı kurtuldu

Sevinç İnönü, kardeşinin borcuna karşılık icradan satılığa çıkarılan İnönü Yalısı'nı kurtardı. Bankaya 7.6 milyonluk borcu peşin ödedi.

RADİKAL

Hayatım karardı

Elinde bir kutuyla fotoğrafı yayımlanan ve Dolmabahçe Camii'nde içki içildiği haberlerine delil diye gösterilen Emre Öztürk konuştu: ''Elimdeki kola kutusu. Bira olarak gösterilmesi hayatımı kararttı. Babam evlatlıktan reddediyor.''

AKŞAM

Çevik kuvvete %50 takviye

Başbakan Erdoğan'ın 'Polisi güçlendireceğiz' açıklamasından sonra ilk hamle... İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, 2 bin 200 polisle takviye edildi. Toplam sayı, 6 bin 200'e ulaştı.

SÖZCÜ

Tayyip oyunları

Asıl oyunlar dünyanın gözü önünde, Gezi Parkı'nda yaşandı. Mücadale 25 gün sürdü. iktidar, polis gücüyle halkı tuş etti.

AYDINLIK

Olimpik direniş

Protestolardan korkan Başbakan Erdoğan, Mersin'deki Akdeniz Olimpiyatları'nı kapalı gişe başlattı. Yurttaşlar girmesin diye AKP örgütleri bütün biletleri topladı.

HABERTÜRK

Durak yapsak halka soracağız

Topbaş: ''Gezi Parkı zararı 61 milyon lira. Bundan sonra her projeyi halka danışacağız. otobüs durağının yeri değişse halka sorulacak''

SABAH

Yargıtay rüyayı delil kabul etti

Yargıtay ne ceset, ne de delilin olduğu olayda verilen cezayı ''Sanığın vicdan azabı ve kabusları yeterli kanıt'' diye onadı.

POSTA

Bir 'evet' için

İzmir'de kanser nedeniyle kemoterapi tedavisi gören 2 çocuk annesi 55 yaşındaki Güler Akçelik vergi davasından 1 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Güler Akçelik durumunu doktor raporuyla bildirmesine rağmen hakimin talebi üzerine dünkü duruşmaya sedyeyle getirildi ve koridorda 45 dakika bekledi.

BİRGÜN

Ağır bilançoya sahte fatura

5 kişinin yaşamına, 11 kişinin gözüne, 7 bin yurttaşın sağlığına mal olan 20 günlük polis terörüne karşılık, AKP 2-5 kamu çalışanını sorumlu göstererek kurtulmaya çalışıyor.

YENİ ŞAFAK

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDarbeGezi ParkıİstanbulİzmirKanserMerkez BankasıMersinPolisRecep Tayyip ErdoğanYargıtayomletvergi
Görüş Bildir