Gazetelerde Bugün | 21.04.2013

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 21.04.2013

Gazetelerde Bugün | 21.04.2013

'Yargı siyasallaştı, ifade özgürlüğüne müdahale edildi, gazeteciler cezaevine kondu' . Haber, 'ABD'den ağır eleştiri' başlığıyla Cumhuriyet'in manşetinde...

CUMHURİYET

ABD’den ağır eleştiri

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Türkiye ziyaretinden önce insan hakları raporunu açıkladı. Raporun Türkiye bölümünde önceki yıllara göre çok sert ifadeler yer aldı. “Hükümetin ifade özgürlüğüne müdahalesi” başlığı altında siyasi liderlerin kendilerini eleştirenlere hakaret davaları açtıkları belirtildi. Raporda, böcekle gizli dinleme ve telefonların dinlenmesinin sık görüldüğü vurgulandı.

HÜRRİYET

Avladılar

ABD'de kabus bitti. Boston'u vuran bombacı Çeçen ağabey Tamerlan Tsarnayev'in çatışmada öldürülmesinin ardından kardeşi Cevher de ağır yaralı saklandığı teknede ele geçirildi.

MİLLİYET

İçerideki 'düşman'

Boston saldırısının ikinci zanlısı da yakalandı. ABD şimdi 'Nasıl terörist oldular'ı tartışıyor

VATAN

PKK 7 ayda çekilecek

PKK'liler kademeli olarak yıl sonuna kadar sınır dışına çıkacak. İlk çekilme Tunceli, Bingöl ve Diyarbakır^dan.

RADİKAL

Koruma alanını doldurdular

Türkiye'nin '15 Özel Çevre Koruma Alanı'ndan biri olan Datça'da deniz alanı doldurularak marina inşaatına başlandı. Biyoçeşitliliğiyle ünlü bölgedeki inşaata akademisyenler ve çevreciler tepki gösteriyor. Belediye başkanı ise kendinden emin: ''Endişeye gerek yok. Doğa dostu marina olacak.''

AKŞAM

Son nefeste Menderes

Başbakan Adnan Menderes'in avukatı Burhan Apaydın'dan ders gibi veda... Akşam, önceki gece hayatını kaybeden efsanevi hukukçunun, ölmeden 2 gün önce Meclis Başkanı'na yazdığı mektuba ulaştı. Son nefeste yazılan mektupta Menderes'in suçsuzluğuna ilişkin yeni deliller var.

AYDINLIK

Halk kimi dinliyor?

'Akil İnsan'lar gittikleri her yerde boş salonlara konuşuyor, sokakta tepki görüyor. Milli Anayasa Formu ise 23 Nisan'da Ankara'daki kurultayına on binlerle gidiyor.

HABER TÜRK

2+1'lik mezar 750 bin TL

Bir vatandaş, Zincirlikuyu'daki 10 metre kare mezar yerini, ''Sadri Alışık ile Ayhan Işık'ın arasında'' diye 750 bine satışa çıkardı.

SABAH

Karadeniz yola çıktı

Çekilme süreci sessiz sedasız başladı. PKK'nin Karadeniz dağlarındaki 30 kişilik grubu Tunceli'ye doğru hareket etti.

POSTA

Hüzün sevinç

'Balyoz Davası'nda 2 yıldır hapiste olan komutanların haksız yere ceza aldığına inanan yakınları dün 'Sessiz Çığlık' eylemindeydi. Müebbet ve 11 yıl hapis cezasına rağmen 1 yıl yatıp tahliye olan Galip Öztürk cezaevi çıkışında davul zurnayla karşılandı.

BİRGÜN

Mevsimlik katliam

Urfa'da 600 bin mevsimlik işçi için yine göç zamanı. Mevsimlik işçilerde Türkiye ortalamasına göre anne ölümleri 9 kat. bebek ölümleri ise 5 kat daha fazla. Sağlıklı içme suyundan yoksunlar.

YENİ ŞAFAK

Turkish Vurgun

Turkishbank, kredi kullanan işadamı Adil Altay Güney'e boş senet imzalattı. Deftere kaydetmediği senedi icraya veren banka yönetimi, kredi sözleşmesindeki limitlerini artırdı. Güney'in suç duyurusuyla Turkishbank CEO'su ve 3 banka çalışanına 'çete'den soruşturma açıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraBalyoz DavasıBaşbakanBingölCEODiyarbakırTuncelitahliye
Görüş Bildir