Gazetelerde Bugün | 20.04.2013

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 20.04.2013

Gazetelerde Bugün | 20.04.2013

CUMHURİYET

‘Ak Sayıştay’ yolda

Üye seçimi değişiyor Bütün yargı organlarını kendi denetimine sokan AKP, şimdi de usulsüzlükleri açığa çıkaran Sayıştay’ı tam anlamıyla kuşatmaya alıyor. Meclis’e sunulan öneriye göre, rapor değerlendirme kurulu üyeleri Sayıştay değil Meclis tarafından seçilecek. Sayıştay yönetmelikleri TBMM başkanının onayı ile yürürlüğe girecek.

HÜRRİYET

Çeçen bombası

Boston Maratonu'nu düdüklü tencere bombalarıyla kana bulayanÇeçen kardeşler Tamerlan (26) ve Cevher Tsarnayev (19) olduğu ortaya çıktı.

MİLLİYET

Tabanım barış istiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu partide devam edip barış ve insan hakları konusunda çalışmayı sürdüreceğini söyledi: ''Çünkü bunların parti tabanında karşılığı var''

VATAN

Çeçen kardeşler

Boston maratonu bombacılarının Çeçen asıllı Tamer 24 ve Cevher 19 Tsarnaev olduğu ortaya çıktı. Ağabey öldürüldü, kardeşi aranıyor.

RADİKAL

Mahremiyete mahkumiyet

İşkenceye Karşı İstanbul Protokolü'ne uymak suçmuş! Kadın mahkumun muayenesinde mahremiyeti temin için jandarmanın çıkmasını isteyen hekime 2 ay 15 gün hapis.

AKŞAM

Varlık savaşı

Aşk bitti, servet hırsı mahkemelik etti... ABD'de finans sektöründe çalışan 40 milyon dolarla Türkiye'ye dönen Yurdanur-Hasan Rahmi Özgenç çifti boşanmaya karar verince görülmemiş bir mücadele başladı.

SÖZCÜ

T.C. ile oynamayın

Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C. ibaresini, devletin kurumları bir bir kaldırıyor, tepki olunca geri koyuyor... Ciddiyetsizlik diz boyu

HABER TÜRK

Çocuklar camide oynasın

Erdoğan, Ankara'nın yeni camisini açarken halka böyle çağrı yaptı.

SABAH

Bombacılar çeçen çıktı

Boston Maratonu'nu kana bulayan Çarnaev kardeşlerden ağabey öldürüldü, diğeri için müthiş bir insan avı başlatıldı.

Sendikalar, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in ''1 Mayıs kutlanamaz'' dediği Taksim'de ısrarlı. Farklı güzergahlar üzerinde çalışmalar sürüyor.

YENİ ŞAFAK

Biz de inandık

ABD, Boston faillerinin iki Çeçen kardeş olduğunu açıkladı. Gece operasyonuyla öldürlen ağabey Tamerlan, Amerikan hayranı çıktı. ''Türkiye'den geldiler' bilgisi medyaya servis edilirken, olayın sadece 4 günde çözülmesi 'kurban mı seçildiler' sorusuna neden oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısAdalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraCumhuriyet Halk PartisiİstanbulMuammer GülerTürkiye Büyük Millet Meclisiaşk
Görüş Bildir