Gazetelerde Bugün | 19 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 19 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 19 Haziran 2013

CUMHURİYET

İşte dik duruş

İktidar, tüm baskılarına rağmen Gezi direnişini durduramıyor. Taksim’de Erdem Gündüz’ün başlattığı ‘duranadam’ eylemi yurda yayıldı. Gözaltına alınan eylemcilerin yerini yeni ‘duranadam’lar aldı. Halk, polisin düzenlediği tutanağa göre “Durarak polise şiddet ve hareket kullanmadan direnme!” suçunu işledi. Eylem dünyada yankılandı.

HÜRRİYET

İmajımız yıkılır

Cumhurbaşkanı Gül, Gezi parkı olayları için uyardı: "İmaj yapmak için 10 sene uğraşırsınız ama onu bir haftada yıkarsınız."

MİLLİYET

Bu ben miyim

İzmir'deki Gezi eylemlerinde bir genç kızın saçını çeken polis memuru, ifadesinde "20 saat aralıksız ayakta görev başındaydım. Hatırlamıyorum bile" dedi.

VATAN

O seminerde yok, beraat

Yargıtay Başsavcılığı, Balyoz'un 2003'teki o ünlü 'Plan Semineri'ne katılmadığı halde 16 yıl hapis alan 67 sanığın itirazını haklı buldu.

RADİKAL

Neden durdum

Türkiye yeni bir eylem biçimiyle tanıştı. Pazartesi saat 18.00'de dansçı Erdem Gündüz'ün, yüzünü AKM'ye dönüp konuşmadan, kıpırdamadan durmasıyla başlayan eylem dün tüm ülkeye yayıldı. 'Duranadam' kısa sürede TT oldu.

AKŞAM

İşte babamın Gezi'si

70 yıl önce Topçu Kışlası'nı yıktırıp bugünkü Gezi Parkı'nı oluşturan dönemin İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Lütfi Kırdar'ın oğlu ilk kez konuştu. Üner Kırdar, arşivinden Gezi Parkı'nın ilk görüntülerini çıkardı. Babasının yaptırdığı Gezi'nin ruhunu anlattı.

SÖZCÜ

Zulmü dünya gördü Tayyip görmüyor!

BM, AB, AP gibi kuruluşlarla ABD ve Almanya gibi ileri demokrasi ülkeleri "polisin zulmü"nü sert dille eleştiriyor.

AYDINLIK

Dik duranlar

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geri adım attıramadığı direnişçiler yaratıcı eylemleriyle meydanlarda mücadeleye devam ediyor. 'Duran Adam' eylemleri dünyaya yayılıyor.

HABERTÜRK

'Polisi daha da güçlendireceğiz'

Erdoğan: "Polis, laf dinlemediği zaman gaz sıkar. Kurşun attı mı? Yok. Polisi her anlamda daha da güçlendireceğiz. 'Taksim mesajını aldınız mı?' diyenler, Kazlıçeşme'deki 1 milyonu aşkın insanın mesajını alabildi mi?"

SABAH

'Ayrışmaya asla izin vermeyiz'

Başbakan Erdoğan: Herkes emin olsun, biz Türkiye ve milletimiz adına bu süreçten hayırlı dersler çıkaracağız.

POSTA

Made in Turkey

Gezi Parkı direnişi dünyaya Türk icadı bir eylem armağan etti. Taksim'de dansçı Erdem Gündüz'ün başlattığı 'duranadam' eylemi kısa sürede tüm yurda yayıldı.

BİRGÜN

Halka karşı duran adam

Milyonların destek verdiği direnişe "Bunların arkasında halk yok" diyen Erdoğan, "Polisimizi daha da güçlendireceğiz, müdahale gücünü artıracağız" dedi. Sabah saatlerinde polis cadı avı başlattı 100'ü aşkın insan evlerinden gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAlmanyaAmerika Birleşik DevletleriAvrupa BirliğiBalyoz DavasıBaşbakanBirleşmiş MilletlerGezi ParkıİstanbulİzmirPolisRecep Tayyip ErdoğanYargıtay
Görüş Bildir