Gazetelerde Bugün | 19.04.2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 19.04.2013

Gazetelerde Bugün | 19.04.2013

CUMHURİYET

Vicdan da yok

Bakanı korudu İlaçlarının temini için yardım istediği Bakan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı “Ben dilenci değilim” diyerek iade eden kanser hastası üniversiteli Dilek Özçelik ile ilgili AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik’in sözleri “pes artık” dedirtti. Çelik “Kızımızın hastalık nedeniyle ruh hali iyi değil” diye konuştu.

HÜRRİYET

Barış için affettim

Muhtar İbrahim özbay, ''1990'da PKK'nin 27 kişiyi katlettiği saldırıda yakınlarımı, daha sonra mayın patlamasında iki bacağımı kaybettim. Bugün barış olsun diye yapanları affediyorum. Ben affedebiliyorsam, herkes affedebilir'' dedi.

MİLLİYET

Kemal Bey'in zor seçimi

CHP'de ulusalcılar ile sol kanat gerilime Gülseren Onanç'ın istifası eklendi. Kılıçtaroğlu'nun MYK 'da 5 kişilik mini bir revizyon yapması gündemde

VATAN

Nereden nereye

14 yıldır İmralı'da hapis yatan PKK lideri Abdullah Öcalan, Time dergisi tarafından 'dünyanın en etkili 100 ismi' listesine seçildi.

RADİKAL

AİHM neden ceza vermezdi?

Fazıl Say kararının tartışması sürüyor. Gerekçede, cezanın AİHM içtihatlarına uygun olduğu yazıldı. Oysa AİHM hapis cezasına karşı.

AKŞAM

Kaynana eşitsizliği

Çalışma hayatında kadın - erkek ayrımı itirafları... TBMM'de Kadın Erkek fırsat eşitliği Komisyonu'nda üç bakan, Türkiye'den istihdam manzaraları anlattı. Toplantıya Bakan Suat Kılıç'ın sözleri damga vurdu: Üst düzeye atama yaparken aday kadınsa 'Kaynanan var mı, sen mi bakıyorsun' bile diyoruz. Erkek adaya bunlar sorulmuyor.

SÖZCÜ

Millet sordu akiller sustu

Açılım sürecinin sonunda, bebek katili Öcalan dahil herkes için bir genel af mı çıkarılacak?

HABERTÜRK

Komşu açlık krizinde

Ekonomik kriz komşu Yunannistan'ı çok kötü vurdu: Çocuklar okula aç gidiyor, çöpte yemek arıyorlar.

SABAH'

Ege'de göçmen kitlesi kaygılı'

Erdoğan: Balkan göçmenlerinin hassasiyetleri istismar ediliyor ama korkunun üzerine gelecek inşa edilemez.

POSTA

Oğlunun kalbini dinledi

Adana'da buz pateneni yaparken bayılıp düşen 6 yaşındaki Utku Yücel'de beyin tümörü tespit edilmişti. Ameliyattan bir hafta sonra 28 Şubat'ta ölen Utku'nun kalbi 3 yaşındaki Melek'e nakledilmişti. Utku'nun babası Kemal Yücel dün Diyarbakır'a gitti ve başını Melek'in göğsüne dayayıp oğlunun kalbini dinledi.

BİRGÜN

Son gülen iyi güler

Gazcı Muammer Güler'in 1 Mayıs alerjisi, İçişleri Bakanı olduktan sonra yeniden canlandı. Güler, Taksim'de 1 Mayıs mitingi yapılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. Sendikalar Güler'e rest çekti: 1 Mayıs'ı mutlaka Taksim'de kutlayacağız!

YENİ ŞAFAK

Sokaklar gülüyor

Cumhurbaşkanı Gül, ''çözüm süreci'ni anlatmak için ziyaret ettiği Muş'ta büyük bir coşkuyla karşılandı. Vatandaşlar Gül2ü görmek için birbirleriyle yarıştı. Kardeşlik rüzgarının artık daha güçlü estiğini söyleyen Gül, ''Barış ve huzur arzusu sokaklara yansıyor'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

1 MayısAbdullah GülAbdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAdanaCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırFazıl SayHüseyin ÇelikİmralıKanserMuammer GülerMuşSuat KılıçTürkiye Büyük Millet Meclisigenel af
Görüş Bildir