Gazetelerde Bugün | 17 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 17 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 17 Haziran 2013

CUMHURİYET

Halk baskıya ve zulme direniyor

Polisin önceki akşam Gezi Parkı’ndaki yurttaşlara müdahalesiyle başlayan şiddetli saldırısı gece ve dün gün boyunca İstanbul’un her yerinde sürdü. Taksim’e yürüyen gruplara yönelik jandarma ve polis terörü yaşandı. Yüzlerce yurttaş yaralandı. Otellere, hastanelere gaz bombası atıldı.

HÜRRİYET

Tehlikeli inatlaşma

Türkiye'yi saran gergin havayı dağıtıcak bir adım dün de gelmedi. Polis İstanbul'da Taksim, Ankara'da Kızılay'a gitmek isteyenlere sert müdahale etti. Göstericiler de polise taş yağdırdı.

MİLLİYET

Meydanlara geçiş yok

Gergin gecenin ardından Taksim ve Kızılay'a ulaşmak isteyen kalabalıklar, polisin sert müdahalesiyle dağıtıldı.

VATAN

200 kişi sırada

Çarşı Grubu'na örgüt soruşturulması açıldı, 10 'u evlerinden alındı. Poliste 'halkı tahrik ettikleri' öne sürülen 200 kişinin ismi var

RADİKAL

Gezi boşaldı gerilim sürüyor

Gezi eylemleri dinmedi. Polis Taksim'e kimseyi yaklaştırmadı. Nişantaşı ve Sıraselviler'de çatışmalar gün boyu sürdü.

AKŞAM

Organize alıyor

Gezi Parkı protestocularına 'organize' ekip... Gösterilerin 19'uncu gününde polisin parkı boşaltmasıyla soruşturmanın seyri de değişti. Devreye giren Organize Şube, evlere baskın yaptı, eylemleri provoke ettiği iddiasıyla 22 kişi gözaltına aldı. Gezi'ye 'örgüt davası' gelebilir.

SÖZCÜMillet kan ağlıyor, Tayyip şov yapıyor

Halkın, iktidara karşı çıkan yüzde 50'si demokratik tepkisini haykırdı. İktidarın polisi ise bu silahsız ve sivil halka yine orantısız güç kullandı. Başbakan, şiddete uğrayan yüzde 50'ye yine meydan okudu. Kürsüden esti gürledi. birleştireceğine yine böldü.

HABERTÜRK

Dünya bunu da görsün

Başbakan, tıklım tıklım dolu Kazlıçeşme' de şöyle dedi: ''Türkiye fotoğrafını görmek isteyen varsa, fotoğraf burada. hadi bakalım BBC, CNN, Reuters bunu da gizle''

SABAH

'Bu oyunların hedefi Türkiye'

Erdoğan: Taksim Meydanı'na 30 bin kumanya gönderenleri, otellerinde teröristleri barındıranları, sosyal medyada provokasyon yapanları çok iyi biliyoruz; mutlaka hesabı sorulacak

POSTA

'Dünyada böyle başbakan bulamazsınız'

Başbakan Erdoğan, İstanbul Kazlıçeşme'deki AK Parti mitinginde ''Gezi Parkı eylemcilerine kulak verdim. Heyetler geldi hepsiyle görüştük. Hiç kimse 'Beni dinlemedin' diyemez. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na gelip rahatça dertlerini anlattılar. Dünyanın hiçbir yerinde böyle başbakan bulamazlar'' diye konuştu.

BİRGÜN

Firavun'un çırpınışı

Polisiyle, jandarmasıyla, elindeki medya gücüyle halka saldırıya geçen Erdoğan hükümeti, yüzbinleri durduramadı. Gezi Parkı'na müdahale sonrası halk, sabaha kadar sokaklarda direndi. polisler doktorları bile kelepçeledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanGezi ParkıİstanbulNişantaşıPolisRecep Tayyip ErdoğanTürk Kızılayı
Görüş Bildir