Gazetelerde Bugün | 16 Mayıs 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 16 Mayıs 2013

Gazetelerde Bugün | 16 Mayıs 2013

CUMHURİYET

Alkol yasağında sınır tanımadılar

Yaşam tarzına müdahale İçki satış ve pazarlama kurallarını yeniden düzenleyen torba yasa bu şekliyle kabul edilirse, turizm teşvik belgesine sahip olan oteller bile içki satamayacak. Teklifte hiçbir ayrım yapılmadan, “İbadethanelerle her türlü eğitim ve öğretim faaliyetinin icra edileceği tesisler” denildiği için, 100 metre yakında bulunan tüm tesislerin ruhsatı iptal edilebilecek. AKP teklifin gözden geçirileceği sinyalini verdi.

HÜRRİYET

6 yıl sonra suç örgütü

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, suikasttan 6 yıl sonra, Hrant Dink'i, ''Yasin Hayal'in kurup yönettiği suç örgütü öldürdü'' kararı verdi.

MİLLİYET

Çocukların işiymiş!

Mahkemenin 'yok' dediği örgütü Yargıtay buldu ancak suçu terör saymayarak derin bağlantılara ulaşma umudunu iyice azalttı

VATAN

Geri adım

Alkollü içkilerin tanıtım, satış ve tüketimine yeni yasaklar getiren yasa teklifi, Meclis Alt Komisyonu'nda yumuşadı

RADİKAL

Yorum farkı

Reyhanlı'daki patlamadan iki gün önce MİTi eylemcileri ve araç plakalarını içeren detaylı bir istihbarat verdi. Emniyet, 'dar kapsamlı' bir operasyonu tartıştı ancak 'geniş kapsamlı' bir operasyonda karar kılındı. Düğmeye basılmadan patlama gerçekleşti.

AKŞAM

Adli Tıp sınıra yerleşiyor

Cilvegözü ve Reyhanlı saldırılarından sonra acil eylem planı...Adalet Bakanı talimat verdi, Suriye sınırının kritik bölgesi Hatay'a Adli Tıp Otopsi Merkezi kuruluyor.

SÖZCÜ

Ay Yıldız'a saygı yok paçavraya saygı var

Vatandaşı Apo açılımına ikna etmek için yollara düşen akil insanların yaptıkları, vicdan sızlatıyor... Şehitlerimize ''telef oldular dediler. ''Apo'ya katil demeyin'' dediler. Türk Bayrağı'na saygı göstermediler. Dün de İstanbul'da bayrak asmadılar. Bir vatandaş tepki için yanına getirdiği bayrağı kürsüye astı...

HABERTÜRK

Yargıtay 'örgüt' dedi

Hrant Dink davasında mahkemenin ''Örgüt yok'' kararını Yargıtay bozdu.

SABAH

Sivil siyaset stajı Erbil'de

Çekilme süreci tamamlanınca, suça bulaşmamış örgüt üyeleri silahsız siyasete ilk adımı Kuzey ırak'ta atacak

POSTA

Al sana tanıtım

Tokat'a 13 ülkeden 150 fotoğrafçı davet edildi. Amaç; bu fotoğrafçıların çekeceği görüntüler ile Tokat'ın dünyada tanıtımını yapmak. Fotoğrafçılar dün ilk kez sokağa çıktı. Yanlarından kara çarşaflı bir kadın geçince hepsi büyük bir ilgiyle fotoğrafını çekti...

BİRGÜN

Acemiler göklerdedir

Türk hava Yolları Yönetimi türlü baskılarla grevi kıramadı, bu kez de uçuş güvenliğini tehlikeye attı. THY, seferler aksamasın diye uçaklarda deneyimsiz personel çalıştırdı.

YENİ ŞAFAK

Biz bu oyunu bozarız

Reyhanlı saldırısının ardından bazı grupların provokasyon girişimleri Suriyeli sığınmacıların ilçeyi terk etmesine neden olurken, bölgenin kanaat önderlerinden Hataylılara sağduyu çağrısı geldi: Bu kanlı oyunun amacına ulaşmasına izin vermeyelim.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiHatayİstanbulKatilReyhanlıSuriyeTerörTürk Hava YollarıYargıtay
Görüş Bildir