Gazetelerde Bugün | 14 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 14 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 14 Haziran 2013

CUMHURİYET

Orantısız öfke

AP kararını tanımıyorum: Sen nasıl oluyor da benimle ilgili böyle bir karar alabiliyorsun? Senin haddine mi? Ya sen biliyor musun buradaki olaylar nedir?

Yargı gereğini yapsın: Yatıyorsunuz, kalkıyorsunuz polis de polis. Gözaltına alınanlar bırakılsın diyorlar. Emriniz olur. Ben yargıdan da üzerine düşeni yapmasını bekliyorum.

Medya ahlaksız: Gösteriler halkımızı rahatsız ediyor. Şu anda bazı medya kuruluşları, uluslararası medya kuruluşlarıyla birlikte ahlaksız bir yayın yapıyor. Sanki tüm Türkiye yanıyor.

Gezi sidik kokuyor: Birçoğu büyük abdestini de oraya yapıyor. Oradan çekilin, o parkı temizleyelim. Biz sabrımızı şu ana kadar devam ettirdik ama sabrın sonuna geldik.

HÜRRİYET

Okumuş çocuklar

KONDA'nın sadece Gezi Parkı'nın içinde 4 bin 411 kişiyle yüz yüze görüşerek yaptığı anket eylemcilerin profilini ortaya koydu.

MİLLİYET

Sert karara anında rest

Çoğulculuğun ve ifade özgürlüğünün önemine dikkat çeken karar için Başbakan ''Tanımıyorum'', Dışişleri ''Yok hükmünde'' açıklaması yaptı.

VATAN

Ne anlattılar

Gezi Parkı protestolarına çözüm için Erdoğan'la bir araya gelen isimler 4.5 saat süren görüşmeyi ve sundukları önerileri VATAN'la paylaştı.

RADİKAL

Asıl söz yargının

Hükümet, Topçu Kışları için 'referandum' seçeneğini sundu. Ancak halen süren iki dava beklenecek. İptal kararı çıkarsa referanduma gerek kalmaz.

AKŞAM

En iyi ortak anadolu kaplanı

Türkiye'deki 1.3 milyon işletmenin veri tabanını tutan danışmanlık şirketinden ilginç tespit... Ticaret dedektiflerinin araştırmasına göre, en risksiz bölge Orta Anadolu... En güvenilir ortak adayları Anadolu Kaplanları...

SÖZCÜ

Halka bunu da sor

Bugüne kadar toplumun bazı kesimlerini hiçe sayarak dayatmacı kararlar alan Başbakan daha önce niye halka gitmedi? İşte örnekler: Abdullah Öcalan ve PKK'yla açılım pazarlığı yapılsın mı, yapılmasın mı? 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim bayramı yasaklansın mı, yasaklanmasın mı* 4+4+4 eğitim sistemiyle imam hatip orta okulları açılsın mı, açılmasın mı? 3. Köprü'ye Yavuz ismi verilsin mi, verilmesin mi? İçki yasaklansın mı yasaklanmasın mı? T.C. kaldırılsın mı kaldırılmasın mı?

HABERTÜRK

Beyannameli hayat başlıyor

Yeni Gelir Vergisi tasarısına göre, yılda 188 bin liradan fazla kazananlar beyanname verip yüzde 35 gelir vergisi ödeyecek

SABAH

İstanbul halkı ne diyorsa o

Başbakan Erdoğan, Gezi grubuna yaptığı öneriye açıklık getirdi: Yasaya göre belediyeler kamuoyu yoklaması, yeni plesibit düzenleyebilir

POSTA

Başbakan dışarıdan göründüğü gibi katı biri değil

Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçıları eleştiren Hülya Avşar 7 Haziran'da şöyle dedi:'' Sanatçının görevi Başbakan'a giderek orta yolu bulmaktır. Başbakan'dan randevu istedim.'' Başbakan dün Hülya Avşar ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda 1 saat 15 dakika görüştü. Görüşmeden sonra Hülya Avşar, ''Başbakan beni çok iyi dinledi. Kesinlikle dışarıdan göründüğü kadar katı biri değil'' dedi.

BİRGÜN

Bunu mu demek istedin

Başbakan, eylemcileri aşağılamak için birilerinin Park'a tuvaletini yaptığını iddia etti! Erdoğan'ın, muhabirimizin fotoğrafında görülen Taksim'deki polisleri mi kastettiği anlaşılamadı.

YENİ ŞAFAK

Gezi baskısı ölüme götürdü

TED Koleji'nde okuyan A:E: okuldaki çevresinin baskısıyla Gezi eylemlerine katıldı. Taksim'de iken ''Evime gitmek istiyorum'' diye twit attı. Baba Faruk E. sabaha karşı bulabildiği kızını yurda teslim etti. Yurt yönetiminin çıkmasına göz yumduğu A:E. yeniden Gezi PArkı'na giderken bindiyi taksiyi durdurdu ve viyadükten ölüme atladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Abdullah ÖcalanBaşbakanGezi ParkıİstanbulPolis
Görüş Bildir