Gazetelerde Bugün | 07 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 07 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 07 Haziran 2013

Bugün gazete manşetlerinde Afrika gezisini tamamlayarak yurda dönen Başbakan Erdoğan'ın ayağının tozuyla yaptığı açıklamalar ön planda. HaberTürk, Sabah, Star, Yeni Şafak, Türkiye, Bugün ve Zaman gazeteleri aynı cümleyi manşete taşıdı: 'Demokratik Taleplere Can Feda'

HÜRRİYET

Şunu al bunu verle devlet yönetilmez

Erdoğan, ''Topçu Kışlası yapılmasın'' talebi için, ''Şunu alırsan bunu veririm. Şunu verirsem şunu isterim gibi mantıkla devlet yönetemezsiniz'' dedi.

MİLLİYET

Erdoğan direnişi

Başbakan Tunus'ta da geri adım atmadı. Eylemlerin asıl amacının kendisini yıpratmak olduğunu savunup ''Gezi Parkı bahane'' dedi

VATAN

Vazgeçmiyor

Erdoğan 'Bildiğin yoldan dosdoğru gideceksin' dedi, geri adım atmadı: Pazarlık mantığıyla devlet yönetilmez... Topçu Kışlası'nı yapacağız.

CUMHURİYET

Öfkesiyle döndü

Başbakan, Taksim planlarından vazgeçmeyeceklerini söyledi. Her kesimin desteklediği eylemlerin “dışarıdan manipüle edildiğini” savunan Erdoğan 7 yabancı uyruklunun gözaltına alındığını belirtti. Erdoğan “ABD Büyükelçiliği’ni basan terör örgütü mensupları işin içinde” dedi. Açıklama piyasaları da gerdi. Borsada sert iniş yaşandı, faiz 6.94’e fırladı.

RADİKAL

Kışla inadı

Başbakan Erdoğan, Topçu Kışlası'ndan vazgeçmiyor. Tunus'ta bulunan Erdoğan, ''Muhteşem bir eseri tekrar yapıyoruz'' diye konuştu. Arınç'ın özür açıklaması için de ''Gazla alakalı üzüntümüzü dile getirdik'' dedi.

AKŞAM

'Güm'rük

Suçu örtbas etmenin böylesi... İstanbul Gümrük Teftiş Kurulu'nun Karaköy'deki binası soyuldu. Pencereden giren hırsızlar, hayali ihracat, yolsuzluk, rüşvet soruşturmalarına ait raporları çalıp kaçtı.

SÖZCÜ

Demokrat mı Sultan mı sizce hangisi?

Bunu, padişah kıyafetli Tayyip kapağı hazırlayan The Economist dergisi sordu. Yanıt basit : Halkına zulmeden demokrat olur mu?

HABERTÜRK

'Demokratik taleplere canımız feda'

Erdoğan, Gezi eylemi için konuştu: ''Demokrasi içinde sizden talep olur. Demokratik taleplere canımız feda''

SABAH

Demokratik talebe can feda

Başbakan Erdoğan: ''Gezi Parkı bahane gerisi şahane'' mantığıyla yürütülen bir süreç. ''AK Parti ve Tayyip Erdoğan'ı yıpratabilir miyiz''in hesabındalar.

YENİ ŞAFAK

Demokratik talebe can feda

Erdoğan Gezi eylemlerini kullanarak sokakları karıştıranlara sert mesaj verdi: Bu milletin alın terini faiz lobisine yedirmeyeceğiz. 'Sizin zamanınızda 5 kat daha zengin olduk' diyenler, şimdi bizimle uğraşmaya başladı.

ZAMAN

Yakıp yıkarak olmaz, demokratik taleplere canımız feda

Başbakan Tayyip Erdoğan, Kuzey Afrika seyahatinin son günü, Tunus’ta beraberindeki gazetecilere Türkiye’nin sıcak gündemini değerlendirdi.‘Gezi Parkı’ eylemleriyle ilgili “Samimi talepte bulunanlarla ortalığı birbirine karıştıranları birbirinden ayırmak gerekir. Bizim demokratik taleplere canımız feda.” dedi.

POSTA

6 talep 6 red

Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılmasını engellemek için başlayan direniş 10. gününü doldurdu. Eylemcileri temsilen oluşturulan 'Taksim Dayanışması' grubundan 6 kişi önceki gün Ankara'da Başbakanlık'ta Başbakan Vekili Arınç ile 1,5 saat görüşmüş, 6 talepten oluşan bir liste vermişti. Başbakan Erdoğan 'Taksim Dayanışması' grubunun taleplerine resmi ziyaret için bulunduğu Tunus'tan dün cevap verdi. Erdoğan, ''Bu tür şeyleri yarışa sokmanın alemi yok. 'Şunu alırsam bunu veririm' mantığıyla devlet yönetilmez. Onlar bu işe 'AK Parti yapıyor' diye karşı çıkıyor. AK Parti'nin icraatlarına engel çıkarmaya çalışıyorlar'' dedi. işte Erdoğan'ın o 6 talebe verdiği yanıtlar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakanGezi ParkıİstanbulRecep Tayyip ErdoğanRüşvetStar tvTerörTunus
Görüş Bildir