Gazeteciler Tutuklu Meslektaşları İçin Yürüdü

Erkek-

Gazeteciler Tutuklu Meslektaşları İçin Yürüdü.

Gazeteciler Tutuklu Meslektaşları İçin Yürüdü.

Gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutukluluklarının birinci yılında yüzlerce kişi, sloganlar atarak Galatasaray meydanı'na yürüdü.
Taksim Meydanı'nda bir araya gelen yüzlerce kişi, ellerinde pankartlarla gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutukluluklarının birinci yılında Galatasaray Meydanı'na yürüdü. Alkış ve ıslıklarla başlayan yürüyüşte grup, "Özgür basın susturulamaz", "TMY çöpe basına özgürlük", "Dokunan yansa da dokunacağız" sloganları attı.
Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan Ayça Söylemez, Ahmet Şık ve Nedim Şener'in bir yıl önce tutuklandığını hatırlatarak, "Televizyonlarda gördüğünüz birçok gazeteci yaratılan korku iklimine ve sansür mekanizmasının kurbanı olarak ekranlardan sırayla el çektirildi. Devleti ele geçiren yeni egemenler, eski taktikleri cilalayarak Uğur Mumcu'dan Musa Anter'e, İzzet Kezer'den Hrant Dink'e kadar öldürerek yapmadıklarını, bu kez hapse atarak yapmak istiyor. İşçiye grevin yasaklandığını, avukatların işlerini yaptıkları için tutuklandığını, insanların etnik ve dini kimliğini hala ifade edemiyor. Bilin ki bunları ifade edecek gazetecilerin çoğu cezaevlerinde olduğu ya da görevi başında olmadığı içindir. Türkiye'yi büyük bir hapishaneye dönüştürmek isteyenlerin gazetecileri hapsetmekle susturamayacaklarını artık anlamak zorundalar" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet ŞıkArda TuranGalatasaray Spor Kulübü
Görüş Bildir