Gazeteciler 2 Şubat'ta Tutuklu Meslektaşları İçin Yürüyecek

 > -

Gazeteciler 2 Şubat'ta Tutuklu Meslektaşları İçin Yürüyecek

Gazeteciler 2 Şubat'ta Tutuklu Meslektaşları İçin Yürüyecek

Gazeteciler, 4 Şubat'ta görülecek KCK Basın Davası öncesinde 2 Şubat’ta Galatasaray'dan Taksim'e yürüyerek tutuklu gazeteciler için özgürlük isteyecek.

Gazeteciler 4 Şubat’ta görülecek olan KCK Basın Davası öncesinde 2 Şubat Cumartesi günü Saat 19.00’da Galatasaray’da toplanıp Taksim Meydanı’na yürüyerek tutuklu gazetecilere özgürlük isteyecek.

4 Şubat’ta aralarında 13 aydır tutuklu bulunan 32 gazetecinin olduğu 44 gazeteci hakim karşısına çıkacak.

2 Şubat’taki eylem öncesi bir açıklama yapan Gazeteciler, 32 gazetecinin 13 aydır cezaevinde tutulmasının “delillerinin tamamının gazetecilik ile ilgili yaptıkları şeyler olduğunun altını çizerek şunları belirttiler:

AKP iktidarı, tüm muhalifleri susturma, sindirme ve yok etme planı kapsamında gazetecileri de cezaevinde tutmaya devam ederken, medyası eliyle hedef tahtasına yeni isimleri koyuyor. Her yeni gelen gün, ‘Sıra Kimde’ sorusunu gündeme getiriyor.

Biz Gazeteciler ise, sıranın kimde olduğuna bakmaksızın, gerçeğin peşini bırakmayacağımızı, teslim olmayacağımızı duyurmak için yürüyoruz.

Biz Gazeteciler, tutuklu meslektaşlarımızın gazeteciliklerine tanığız. ‘Zindanlar boşalsın, gazetecilere özgürlük’ demek için bir kez daha sokağa çıkıyoruz.

Herkesi, 2 Şubat‘ta Galatasaray’dan Taksim’e yapacağımız ‘Tutuklu Gazetecilere Özgürlük’ yürüyüşüne bekliyoruz.”

(soL - Haber Merkezi)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiArda TuranGalatasaray Spor Kulübü
Görüş Bildir