Gazete Manşetlerinde Bugün | 10 Eylül 2013

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazete Manşetlerinde Bugün | 10 Eylül 2013

Gazete Manşetlerinde Bugün | 10 Eylül 2013

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu’na kiralanan Atatürk’ün yatı Savarona’ya talip oldu. Bakanlık 136 metre uzunluğundaki yatı müze olarak ve yabancı devlet adamlarının ağırlanması için kullanacak.

Hükümete, demokratik adımların atılması için 1 Eylül’e kadar süre veren PKK’nın Kandil’deki yönetimi, dün çekilmeyi durdurduklarını ancak çatışmasızlık sürecinin devam ettiğini açıkladı

ABD'nin askeri müdahale konusunda kararlılığı nedeniyle köşeye sıkışan Suriye'nin, Esad'sız geçiş teklifi hazırladığı ileri sürüldü. İddiaya göre Şam rejimi elindeki kimyasalları da Rusya'ya verecek.

Yaptığı yüz nakilleriyle adını tüm dünyaya duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan ve eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan’ın da aralarında bulunduğu Akdeniz Üniversitesi’ndeki 37 akademisyen hakkında, ‘nitelikli dolandırıcılık’tan soruşturma başlatıldı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, terör örgütünün sınır dışına çıkışların durdurulduğuna yönelik açıklamasına ilişkin, "Terör örgütünü muhatap alarak konuşmak doğru değil. Terör örgütü ne yapacaksa kendi bileceği bir iştir. Ama Türkiye, kendi yapması gerekenleri yapacaktır. Türkiye, kendi yapması gerekenler içerisinde her türlü alternatife dönük tedbirlerini her zaman almıştır, bundan sonra da almaya devam edecektir. Biz, bu konuda terör bitene kadar çalışmalarımızı, mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

KCK’nın sürpriz bir şekilde ‘çekilmeyi durdurduk’ açıklaması, çözüm süreciyle umutlanan Güneydoğu halkını hayal kırıklığına uğrattı. 9 aydır huzurlu bir hayat süren bölge halkı, sürecin olumsuzlukla sonuçlanmasını istemiyor. Bu yüzden tarafların daha duyarlı ve sorumlu davranması gerektiğinin altını çiziyor.

'Cami-cemevi-aşevi' projesinde tepkilere rağmen geri adım atılmayacak. Sırada İstanbul Kartal, İzmir Çiğli, Çorum, Adana ve Gaziantep projeleri var.

Gezi Direnişi sırasında bakkale ekmek almaya giderken polis tarafından başından gaz kapsülüyle vurulan 14 yaşındaki Berkin E.'nin katillerinin bulunması istemiyle Çağlayan Adliyesi önüne yürüyerek insan zinciri oluşturmak isteyen gruba polis müdahale etti.

KCK, hükümetin söz verdiği adımları atmaması nedeniyle geri çekilmeyi durdurdu. Örgüt, ateşkesi sürdürerek demokrasi paketini bekleme kararı aldı.

Ankara Mamak'ta temeli atılan Cami Cemevi Projesi'ni bahane ederek Alevileri kışkırtmaya çalışanlara cevap kanaat önderlerinden geldi: Böyle mekânlarda birbirimizi tanıyacağız, ön yargıları yıkacağız. Proje kardeşliğin sembolü olacak. Aynı topraklar üzerinde ayrımcılığa izin vermeyiz.

Antakya’nın Suriye’ye en yakın beldesi olan Hacıpaşa’nın göbeğinde patlamamış bombalarla jandarma değil ÖSO’nun bomba uzmanı ilgileniyor. Jandarmanın çağırdığı ÖSO komutanı, Türkiye devletinden bomba malzemeleri aldıklarını BirGün’e anlattı.

Haberi okumak için başlığa tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakan YardımcısıBekir BozdağBeşer EsadİstanbulİzmirPolisRusyaSuriyeTerör
Görüş Bildir