Gazete Manşetlerinde Bugün | 03 Temmuz 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazete Manşetlerinde Bugün | 03 Temmuz 2013

Gazete Manşetlerinde Bugün | 03 Temmuz 2013

CUMHURİYET

Sınır aşan fezleke

Ankara Emniyeti’nin Gezi eylemleri nedeniyle gözal-tına alınan 23 kişi hakkında düzenlediği fezlekede, eylemlerin amacının “halk ayaklanması çıkartarak anayasal düzeni değiştirmek” olduğu savunuldu. Fezlekede sadece şüphelilerin yanı sıra siyasi partilerden sivil toplum örgütlerine toplumun hemen her kesimine yönelik suçlamalar sıralandı.

HÜRRİYET

Tarihi karar

Anayasa Mahkemesi, AİHM kriterlerini de dikkate alarak ''uzun tutukluluk süreleri'' ve ''adil yargılama hakkı'' ihalelleri konusunda bireysel başvuru yolunu açtı. başvuru yapılabilmesi için davanın kesinleşme şartı da aranmayacak.

MİLLİYET

İzmir sızıntısına nükleer zırh

Kurşun fabrikasından yayılan radyasyon nedeniyle sorumlular hakkında soruşturma istendi ama bakanlık ve valilik engelledi.

VATAN

Ortam dinlemesi

Washington'daki Türk büyükelçiliği kısa süre önce rutin kontrolden geçirildi, böcek çıkmadı Dışişleri'ne göre ABD, ortam dinlemesi yapıyor

RADİKAL

Mısır'ın zor günü

Mısır'da ordunun tanıdığı süre bugün dolarken Mursi'nin çevresinde istifalar arttı. Ordunun planında, anayasayı askıya alıp parlamentoyu feshetmek var. Mursi'Nin müttefiki Selefi Nur Partisi, 'erken seçim, anayasa değişikliği ve teknokrat hükümet' önerdi. Ordunun muhtırasına muhalefet de tepkili.

AKŞAM

İkinci aşamada 9 somut adım

Çözüm süreci detayları netleşiyor. Son rötuş, akil raporundan sonra yapılacak. Pakette 'eve dönüş'ten KCK'da tutuksuz yargılamaya kadar önemli adımlar var.

SÖZCÜ

Tayyip kaybetti çapulcular kazandı

Mahkeme; İktidarın, şeriatın sembolü olan Topçu Kışlası'nı yeniden yapmak istemesine ''dur'' demişti... Dün de bakanlığın bu karara itirazını reddetti.

HABERTÜRK

Geleneği bilmeyen geleceği bulamaz

Erdoğan. ''Biz bu gençliğe geleneklerini öğretemedik, kazandıramadık burada hatamız var. Geleneklerini bilmeyen geleceğini bulamaz'' dedi.

SABAH

'Lice'nin ardında esrar işi var'

Başbakan Erdoğan: Lice olayı sıradan bir olay değil. Dolaylı dayandığı yer yine esrar ve hint keneviri

POSTA

Yeni cami

Diyanet İşleri ''Camiler sadece namaz kılma mekanı değil, yaşam alanı da olmalı'' açıklaması yapmıştı. Yaz tatilinde camilerde Kuran kursuna giden çocuklara spor eğitimi veriliyor, evlenenler düğün fotoğraflarını camilerde çektiriyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakanİzmirLiceMısırRecep Tayyip Erdoğanolay
Görüş Bildir