Gastronomi Dünyasının Kötü Çocuğuydu: Ünlü Şef Anthony Bourdain Hayata Veda Etti

 > -
Abone ol

Ünlü şef, Emmy ödüllü televizyoncu ve yazar Anthony Bourdain 61 yaşında hayata veda etti. Bourdain'in Fransa'da bir otel odasında ölü bulunduğu ve  ölüm sebebinin intihar olduğu aktarılıyor. 

CNN’nin haberine göre Bourdain, yakın arkadaşı Fransız şef Eric Ripert tarafından bu sabah otel odasında ölü bulundu.

Programlarının yayınladığı CNN'den yapılan açıklamada, "Meslektaşımız ve arkadaşımızın ölümünü bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Macera severliği, iyi yemek sevgisi ve güzel hikayeleri Bourdain'i eşsiz bir hikaye anlatıcısı yapmıştı" denildi.

'Parts Unknown’ programı için Fransa’daydı

Bourdain, CNN için hazırladığı ‘Parts Unknown’ programı için Fransa’daydı. Program, Türkiye televizyonlarında ‘Anthony Bourdain ile Dünyadan Lezzetler’ ismiyle biliniyor.

Ünlü şefin hayatına neden son verdiği henüz bilinmiyor

Yemek kültürü ve seyahat hakkında kitapları, televizyon programları ve belgeselleri bulunan ünlü şefin nasıl ve neden hayatına son verdiği henüz bilinmiyor.

Bourdain 2000 yılında piyasaya çıkan "Mutfak Sırları" kitabıyla ün kazanmıştı.

Ülkemizde ilk "No Reservations" programı ile tanınan Bourdain, "Parts Unknown" programı ile iki kere Emmy Ödülü'ne layık görüldü.

Ünlü ABD'li şef, "No Reservations" çekimleri için Türkiye'ye de gelmişti

Peki Anthony Bourdain kimdir? Hakkında daha fazla bilgi için 👇

Hiç Rezervasyon Yaptırmayan Adam: Anthony Bourdain - onedio.com
Hiç Rezervasyon Yaptırmayan Adam: Anthony Bourdain - onedio.com

Ünlü şef, başarılı yazar, gezgin, Emmy ödüllü televizyoncu ve 'gastronominin kötü çocuğu" Anthony Bourdain'in ani ölümü sosyal medyanın da gündeminde...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir