Gamze Özçelik'i Etkileşim İçin Malzeme Yapan ve "Sizce Hangi Gamze?" Diye Soran Oda TV'ye Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

-
Abone ol

Videoda hiçbir şey olmasa da etkileşim uğruna bu şekilde sunulması gerçekten çok çirkin...

Işıltılı yaşamını geride bırakan ve tüm hayatını muhtaç çocuklara adayarak kurduğu dernekle Afrika'ya yardım götüren Gamze Özçelik, hiç kuşkusuz son dönemin en güzel işlerinden birine imzasını atıyor.

Üstelik bunu gösteriş için değil, sadece içinden geldiği için yapıyor!

Burada kendisinden ve şifalanma sürecinden bahsetmiştik: 👇

Gamze Özçelik: Güçlü Bir Kadının Tüm Zorlukları Aşıp Şifalanma ve Şifalandırma Hikayesi - onedio.com
Gamze Özçelik: Güçlü Bir Kadının Tüm Zorlukları Aşıp Şifalanma ve Şifalandırma Hikayesi - onedio.com

İşte o Gamze Özçelik'in yaşadıklarını diline dolamak isteyen ve bunu da etkileşim alabilmek amacıyla çirkin bir şekilde sunan Oda TV YouTube hesabından bir video paylaştı ve "Sizce hangi Gamze?" diye sordu.

Aslında hiçbir şey anlatmamasına rağmen videoyu sanki çok farklı şeyler varmış gibi sunan Oda TV'nin sorusu ve sunuş şekli sosyal medyada tepkilere yol açtı. İşte o paylaşımlar...

Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

twitter.com

15. 👇

twitter.com

16. 👇

twitter.com

17. 👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhan-topal5

Buradaki tayfanın ilah (!) gibi gördüğü gazeteciler Soner Yalçın, Yılmaz Özdil gibilerin zihniyeti bu, neden şaşırdınız ki? Onlardan aşağı kalmayan Onedio yöneticileri sizler çok düzgün işler yapıyorsunuz da Oda TV'mi kötü sadece. İslam ile ilgili en küçük bir konu olunca salya sümük saldıran tayfanın beslendiği bir sayfa bu haberi eleştiriyor. İki yüzlülük böyle birşey işte.

muhalif-kursad-zafer

Şimdi.. Ülkede bir "Robin Hood" var; garibanlara para veriyor, borçlarını ödüyor ve kim olduğunu kimse bilmiyor.. Belki bir kişi de değil, bir oluşumdur.. Bi' de Gamze Özçelik var; her yaptığı iyilik, her yaptığı yardım medyanın özellikle bir kesiminde ve kendi sosyâl medya hesaplarında tüm ayrıntılarıyla paylaşılıyor.. "İyiliği örnek olsun." gibi sığ bir savunmaya geçileceğini görüyor ve artırıyorum; herhangi bir cemaat-tarikat etkisiyle gösteriş moduna geçen insanların samimiyeti sorgulanır, ABD'nin işgâl ettiği ya da iç karışıklık çıkardığı ülkelere "barış elçisi" olarak gönderdiği Angelina Jolie'nin Türkiye şûbesi olmaktan öteye gidemez.. Pek yakında İdlib'te görebiliriz meselâ kendisini..

dogrusoz1

Cenâb-ı Hak şöyle buyurur: "Müslümanların ayıplarını (ve gizli şeylerini) araştırmayın..." (el-Hucurât, 49/12). Resulullah (s.a.s.) başka bir hadislerinde şöyle buyurmaktadır: "Her kim bir müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını, kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah'u Teâlâ da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği birşeyini ortaya çıkarır ve dile verirse; Allah da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hallerini meydana çıkarır. Bu suretle kendi evi içinde de olsa onu rezil eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir. " (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58; Tirmizî, Birr ve Sıla, 85)

enver07

Hatice islam öncesi bir tüccardi, sonrasi bütün haklari elinden alindi. Neymis islam sayesinde kiz bebeklerin gömülmesi önlenmis mis, tek savunmaniz bu, ancak hepsi münferit vaka ve Muho'nun abartmalari. Hadisler'den bahsetmişken, Islam'ın kadına verdigi deger. SAHiH HADiSLER: ● Kadında, atta ve evde uğursuzluk vardır [1995-Buhârî-Müslim-Tirmizî] ● Erkeğe karısını niçin dövdüğü sorulmaz. [3299-Ebu Dâvud] ● İnsanın insana secde etmesi uygun olsaydı, kadının kocasına secde etmesini emrederdim [3293-Tirmizî] ● Kadınların akılları kıt ve dindarlıkları eksiktir [3307-Müslim-Buharî] ● Cennette en az kadınlar vardı. [3309-Müslim] ● Kadınlar sizin yanınızda esirler gibidirler [3303-Tirmizî] ● Ey kadınlar, sizler cehennem odunusunuz [3039-Buhârî-Müslim] ● Erkeklere kadınlardan daha zararlı fitne bırakmadım [3308-Buharî-Müslim-Tirmizî] ● Kadın avrettir, dışarı çıktı mı şeytan muttali olur [3443-Tirmizî] ● Kocanın vücudu irin olsa, kadın da onu yalasa yine de hakkını ödeyemez [Müsned, V, 239]

enver07

Bunlardan bahsetmedim bile ● kocasindan onaysiz bosanma hakkinin olmamasi ● erkekler 4 es ve sinirsiz cariye hakki (sex köleleri) ● Miras hakki erkegin yarisi kadar ● türban veya carsaf zorunlulugu ● mutlak itaat ve erkege 7/24 saat cinsel hizmetine hazir olmasi ● 6 yasinda kiz bebe ile evlenme ve pedofili cinsel iliski●

nzylmz92

“Her kim üç kız çocuğunu veya kız kardeşlerini himâye edip büyütür, güzelce terbiye eder, evlendirir ve onlara lütuf ve iyiliklerini devam ettirirse, o kimse cennetliktir.” (Ebû Dâvûd, Edeb, 120-121/5147; Tirmizî, Birr, 13/1912) ✽ “Cennet annelerin ayakları altındadır.” (Nesâî, Cihâd, 6) ✽ “Kadınları dövmeyiniz!.. Kadınlarını döven kimseler, sizin hayırlınız değildir.” (Ebû Dâvûd, Nikâh, 42; İbn-i Mâce, Nikâh, 51) ✽ “Ey insanlar! Kadınların haklarına riâyet ediniz! Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz! Onlar hakkında Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız; onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz!” (Müslim, Hac, 147) ✽ "Eşlerinize yediğinizden yedirin, giydiğinizden giydirin, sakın onları dövmeyin ve onları incitecek çirkin sözler söylemeyin."(Ebu Davud, Nikak, 40-41) ✽ Hanımını döven, Allah'a ve Resulüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum."(R.Nasıhin)

nzylmz92

GerceklerAcidir Keşke sağdan soldan duyduğun şeyler yerine biraz beynini kullanıp gerçek İslam dinini araştırsaydın. Söylediğin şeylerin çoğu yanlış ya da eksik. Ama siz böylesiniz işte. Sadece işinize geldiği tarafına inanırsınız. Dine inanmıyorsan bile en azından inananlara saygı duy. Terbiyesizlik etme

enver07

:)) Kivirmaya gerek yok bacim. Mesela “Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisi cok farklidir, bildigin gibi degil ;)). Ayrica bu hadislerin hic biri uydurma degil, hepsi SAHiH Hadis. Bu hadisler olmasa islam dinini yasayamazsiniz bile. Her daim derim Türk halkin %90 gercek islam'dan haberi yok. Islam celiski doludur. Ancak bir imam-hatip mezunu olarak, her seye ragmen, sahsen beni deist yapan ayet Ahzap 37 olmustu. Bunu ilk okudugumda ŞOK gecirmistim, hatta onlarca kez arka arkaya tekrar tekrar okudum. cesit cesit tefsirleri arastirdim, lakin herkes farkli farkli tefsirlerle aklamaya calisiyordu. Böyle bir ayet nasil tanrinin kelami olabilir, diye sorguladim. Sizin anlayacaginiz: Muhammed gelinine göz dikmis, durup duruken aniden alelacele bu ayet inmis. kısacasi ey muhammed gelinini cinsel iliskiye girebilirsin diyen ayet. hatta müminlere söyle belki onlar da aynisi yapabilir diyor.

ozy-mozy

bu yazdiklarina gore danismak istedigim bir konu var kul hakki almak istemem ama: ayakkabi kutularindan cikan paralar ve sifirlanmasi gibi internette bir zamanlar dolasan kayitlari ofsa edenler gunah mi isledi sevap mi . Yukarida yazdiklarina gore muslumanin bu sekilde bir ayibi var ise mevzu bahis dahi yapmamaliyiz.. tam tersini dusunuyorum bu sefer: acaba haberi yapildiysa ayakkabi kutularindaki paralari eline gecirenler musluman mi degiller di? sasirdim kaldim

nzylmz92

GerceklerAcidir İnandığımı, bildiğimi açık açık söylüyorum, kıvırmak ne alaka? Hiç kimse gerçek İslam ı bilmiyor, bir tek sen biliyorsun. İstediğin şeye inan, herkes hesabını kendi verecek. Sadece diğer insanların inançlarıyla alay etme.

enver07

@Naz bir kadınsın ve kadın düşmanı, kadınları mal gibi gören bu masllara hâlâ nasıl inanırsın, aklım almıyor. Sana youtube'dan GiG TV'yi tavsiye ediyorum, gerçekleri gör ve geç kalmadan hayatının zamani daha da boşa gitmesin, sonra çok pişman olacaksın.

nzylmz92

Beni düşündüğün için ve tavsiyelerin teşekkür ederim ama çok şükür etrafımda kadınları mal gibi gören insanlar yok. Üstelik de hepsi Müslüman. Böyle bir şeyi bile bile kabul edecek biri de değilim merak etme. Umarım sen sonra pişman olmazsın.

enver07

Objektif ve utanılan olayları deşmeyen bir Oda TV videosu olmuş. Bir perspektife göre genç yaşta hızlı yaşayıp durulmuş bir kadın var karşımızda. Durulmuş ama siyasi bir tercih de yapmış. Ama sıradan bir tercih değil bu. ABD'nin isteği ile ve CIA operasyonları ile demokrasisi yok edilmiş ve otokratik İslamcı bir rejimin dayatıldığı bir ülkede ve güce yakın olma adına yüzlerce eski şöhretinin şekilden şekile girdiği bir dönemde kadının artık Vahhabi tesettür kıyafeti giyiyor olması veya belli bir islamcılığın ve hegemonyasının propagandasını yapan bir yardım derneğine çalışıyor olması hiç ilginç değil, dönemin modası bu.

enver07

Ayrıca kadın gençken kadın özgürlüğü savunucusu falan değildi, siyasi bir duruşu, ideolojik bir duruşu yoktu. Hayatını istediği gibi yaşayan ve oyunculuğu ile değil özel hayatı ile, erkek arkadaşları ile magazin gündemine gelen biriydi. Bunun yanında çok kötü bir olaya maruz kalıp büyük travma yaşamıştı. Bu yüzden ve başarısız biten evliliği yüzünden çeşitli arayışlara girmiş olabilir. Ortama uyup güce biat edip puan toplama ve bu tarz şöhret olma amacında da olabilir, ortamdan etkilenip öyle tercih de yapmış da olabilir. Hayatını nasıl kazanıyor, nasıl geçiniyor bilmiyoruz. Sadece islamcılığın propaganda makinasının kullandığı ve servis ettiği yönünü biliyoruz. İktidar medyasının sık sık yüzünü kullandığı, başka türlü adı çoktan unutulmuş bir figür.

dogrusoz1

Cenâb-ı Hak şöyle buyurur: "Müslümanların ayıplarını (ve gizli şeylerini) araştırmayın..." (el-Hucurât, 49/12). Resulullah (s.a.s.) başka bir hadislerinde şöyle buyurmaktadır: "Her kim bir müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını, kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah'u Teâlâ da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği birşeyini ortaya çıkarır ve dile verirse; Allah da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hallerini meydana çıkarır. Bu suretle kendi evi içinde de olsa onu rezil eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir. " (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58; Tirmizî, Birr ve Sıla, 85)

klkc_gs

GerceklerAcidir nasıl boş yapmışsın ya bi de yazmış uzun uzun oku oku boş bomboş

ahmet.burma.9

Oda TV'nin haberini savunduğumdan değil ancak bu kadın ismailağa tarikatına bağlı. Yaptığı da bana göre biraz şov. Bu sebeple neye malzeme olduğunu çok da umursamıyorum.

dogrusoz1

Cenâb-ı Hak şöyle buyurur: "Müslümanların ayıplarını (ve gizli şeylerini) araştırmayın..." (el-Hucurât, 49/12). Resulullah (s.a.s.) başka bir hadislerinde şöyle buyurmaktadır: "Her kim bir müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını, kimsenin görmediği ve görmesini istemediği şeylerini örterse, Allah'u Teâlâ da kıyamet gününde onun ayıplarını örter. Her kim müslüman kardeşinin meydana çıkmasını istemediği birşeyini ortaya çıkarır ve dile verirse; Allah da onun ayıplarını, kimsenin bilmesini istemediği hallerini meydana çıkarır. Bu suretle kendi evi içinde de olsa onu rezil eder. Müslüman kardeşinin ayıplarını örten, bir ölüyü diriltmiş gibidir. " (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58; Tirmizî, Birr ve Sıla, 85)

ahmet.burma.9

Bana bak çakma evliya, yapılan türlü türlü adilikleri, falanca filanca ayetle "müslüman kardeşinin ayıp ve kusurlarını ört." bahanesi altında saklamanızdan, aklamaya çalışmanızdan gına geldi. Çocuklara tecavüz edilir yapıştır ayeti, ihaleye fesat karıştırılır yapıştır ayeti, rantla haksız kazançla yandaşlar zengin edilir yapıştır ayeti.

Görüş Bildir