Görüş Bildir

Game of Thrones'dan Star Wars'a: The Witcher 3'te Sadece Dikkatli Oyuncuların Fark Edeceği 13 Gönderme

Anasayfa > Iq > Gamer

The Witcher 3: Wild Hunt son on yılın en başarılı aksiyon RPG oyunlarından biri olmayı başardı. Milyonlarca oyuncunun gönlünde taht kuran yapım sürükleyici hikayesi, etkileyici grafikleri ve unutulmaz anlarıyla video oyun tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Aynı zamanda onlarca göndermeyi de bünyesinde barındıran oyun, popüler kültürün en ikonik dizi, film ve oyunlarına birçok kez atıfta bulunuyordu. Sizler için Game of Thrones'dan Star Wars'a kadar giden göndermeleri listeledik.

1. Game of Thrones - Tyrion Lannister

1. Game of Thrones - Tyrion Lannister

Game of Thrones'un ikonik karakteri Tyrion Lannister dizinin bir bölümünde gökyüzü hapishanelerinden birine kapatılıyor. Sevilen karakter daha sonra bu zindandan çıksa da The Witcher 3'te kendisinin cansız bedenini görmek mümkün.

2. Grinin Elli Tonu

2. Grinin Elli Tonu

The Witcher 3'ün en eğlenceli keyifli karakterlerinden biri olan Zoltan Chivay, Dandelion hakkında konuşurken Grinin Elli Tonu'ndaki ana karakterlerin isimlerinden bahsediyordu.

3. Star Wars

3. Star Wars

Star Wars'ın ünlü ödül avcısı Boba Fett, Skellige Adaları'nda karşımıza Djengo Frett adıyla çıkıyor.

4. Fallout

4. Fallout

Fallout serisinin hafızalara kazınan 'savaş, savaş asla değişmez' sloganını oyundaki köylülerin ağzından birçok kez duymak mümkün.

5. Game of Thrones - Arya Stark

5. Game of Thrones - Arya Stark

Dizinin bir diğer karakteri Arya Stark da oyunun yaptığı yüzlerce gönderme arasında. Jon Snow'dan aldığı kılıcı İğne ile karşımıza çıkan Arya'yı Beauclair şehrinde görebilirsiniz.

6. Game of Thrones - Longclaw

6. Game of Thrones - Longclaw

Jon Snow'un Jeor Mormont'tan aldığı ünlü kılıç Longclaw oyunda kuşanabileceğiniz onlarca kılıç arasında yer alıyor.

7. Doctor Who

7. Doctor Who

Bilim kurgu dünyasının kült dizisi Doctor Who, bizi kendilerine bakılmadığında hareket eden heykellerle tanıştırmıştı. Ağlayan Melekler adındaki karakterler The Witcher 3'te bir kilisenin önünde duruyor, oyuncu onları bir kez gördükten sonra kayboluyordu.

8. Peter Pan

8. Peter Pan

Sevgili canavar avcımız Kıta'daki yolculuğunda bir grup çocukla tanışıyor. Çocuklardan biri heyecanlı bir şekilde 'Pete bizim ormanda yaşayacağımızı ve hayvan derilerinden kıyafetler giyerek hiç büyümeyeceğimizi söyledi' deyince burada da Peter Pan ve arkadaşlarına bir gönderme yapıldığını anlayabiliyoruz.

9. Tomb Raider

9. Tomb Raider

Oyun dünyasının en ikonik karakterlerinden biri olan Lara Croft da The Witcher 3'ün yaptığı onlarca gönderme arasında yer alıyor. Geralt yerde bulduğu bir iskelete bakarak '...bir mezar yağmacısı, sanırım elflerle ilgili şeyleri seviyordu' deyip gülüyor.

10. Diego Velazquez

10. Diego Velazquez

Sarayda görebileceğiniz Prenses Ciri resmi ressam Diego Velazquez'in 15.yüzyılda yaptığı Nedimeler resmini büyük oranda andırıyor.

11. The Elder Scrolls V: Skyrim

11. The Elder Scrolls V: Skyrim

Oyun dünyasının en popüler repliklerinden 'ben de senin gibi bir maceracıydım, sonra dizimden bir ok yedim' cümlesi de Gwent oyununda kendine yer buluyor. Skyrim'in muhafızlarından birçok kez duyduğumuz bu cümle oyundaki bir kartta yer alıyor.

12. Borat

13. Fight Club

13. Fight Club

The Witcher 3 dövüş görevleriyle pek keyifli yan etkinlikler vadediyordu. Bu görevlerden birinde Durden the Tailor adındaki bir rakiple karşılaşıyoruz. Fight Club filmindeki Tyler Durden'e gönderme yapıldığı pek aşikar.

BONUS: Assassin's Creed

BONUS: Assassin's Creed

The Witcher 2: Assassins of Kings'in ilk görevinde samanlığa atlamak isterken maalesef başarısız olan bir suikastçının cansız bedenini görmek mümkün.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
30
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mahir Ekrem

Hearts of stone'daki Tolstoy göndermesini unutmuşsunuz...