Galatasaraylılar'dan Kampanya: 'GSÜ Okul Olarak Kalsın'

 > -

Galatasaraylılar'dan Kampanya: GSÜ Okul Olarak Kalsın

Galatasaraylılar'dan Kampanya: GSÜ Okul Olarak Kalsın

Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangının ardından öğrenciler ve hocalar binanın okul olarak kalması için kampanya başlattı

Galatasaray Üniverisitesi'nin boğazı gören 142 yıllık tarihi binasında dün akşam saatlerinde yangın çıkmasının ardından binanın tamamen boşaltılabileceği konuşulmaya başlandı. Okulun boşaltılıp otel olabileceği yönündeki iddialara karşın Galatasaray öğrencileri ve hocaları harekete geçti.

Sosyal medya üzerinden kampanya başlatan Galatasaraylılar, "GSÜ restore edilerek okul olarak kalsın" dedi.

Ayrıca Kültür Bakanlığı'ndan tarihi binanın geleceğine ilişkin bir açıklama beklediklerini ifade eden Galatasaraylılar, şöyle dediler:

"Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangından sonra okulun geleceği muallak.

Yangın henüz sönmeden otele dönüştürülmesi ihtimalinden söz edilmeye başlandı bile. Canlı yayına çıkan bir öğrenci, okula binanın otel yapılmasıyla ilgili tekliflerin geldiğini söyledi.

Durumun vahametini anlamak için tarihçi olmaya gerek yok. Geçmişin izlerinin hızla silindiği, binaların "yangın" yoluyla dönüşüme uğrayarak ticarileştiği bir zamanda yaşadığımızın farkındayız.

İçindeki bütün bilgi birikimi, belgeleri, süslemeleriyle yok olan binanın otele dönüştürülmesi acımızı ve tarihimizi bir kat daha yok edecek.

Sizlerin derhal bir açıklama yaparak binanın geleceği hakkında endişelenen öğrencileri, hocaları, tarihçileri ve duyarlı vatandaşları bilgilendirmenizi, binanın gelecekte de okula ait kalacağının ve hiç bir şartla otel ya da benzeri ticari bir amaçla kullanılmayacağının sözünü vermesinizi talep ediyoruz"

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranGalatasaray Spor KulübüGalatasaray ÜniversitesiSosyal Medya
Görüş Bildir