Görüş Bildir

Galatasaraylı Taraftarlara Adam Öldürmeye Teşebbüs Suçlaması!

Anasayfa > Gündem

Almanya'da Galatasaray taraftarları hakkında soruşturma başlatıldı. Taraftarlara yöneltilen suçlamalar arasında öldürmeye teşebbüs de yer aldı.

Almanya'da, Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi karşılamasında Borussia Dortmund'a 4-1 yenildiği maçtaki şiddet olaylarının yankısı sürüyor. Maç günü çıkan olaylarda 21 Galatasaray taraftarı gözaltına alınmıştı. Şimdi Galatasaraylı taraftarlara karşı yaralama, patlayıcı yasasına muhalefet, huzuru bozma hatta öldürmeye teşebbüs suçlarından soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, bir Galatasaray taraftarı 12 metre yükseklikten 3,6 kilogram ağırlığındaki koltuğu aşağıdaki Dortmund taraftarlarının üzerine attı. Başsavcı Birgit Cirullies olayla ilgili olarak, 'Atan kişinin, kime isabet edeceğini görmesi mümkün değildi. Ölen olabilirdi' diye konuştu.

Görüntüler inceleniyor

Polis sözcüsü ise atılan yanıcı ve patlayıcı maddelerden ötürü maçtan sonra 700 kişinin bir süre bırakılmadığını belirterek, 'Video görüntülerinin incelenmesinin ardından faillerin tespit edileceğini umuyorum' dedi. Almanya'nın Bild Gazetesi maçtan önce ve maç sırasında çıkan olaylarda iki polisin akustik travma geçirdiğini yazdı. Öte yandan güvenlik güçlerine, maçtan önce toplanan ve olay çıkartacakları öngörülen bin 400 kişilik Galatasaray taraftarının niçin engellenmediği eleştirisi yöneltildi. Borussia Dortmund kulübü de, kontrollerde bir kısmı ele geçirilmesine rağmen, yanıcı ve patlayıcı maddelerin stadyuma nasıl sokulduğu konusunda eleştirilerin hedefi oldu. Kulübün Organizasyon Müdürü Dr. Christian Hockenjos kendilerini, 'Rutin kontrollerle yasak maddelerin tamamını bulmak mümkün değil' diyerek savundu.

Eurosport 

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/sampiy...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?