Galatasaray Yönetiminde Kavga

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Galatasaray Yönetiminde Kavga

Galatasaray Yönetiminde Kavga

Galatasaray'ın yönetim kurulu toplantısında büyük kavgalar çıktı. Adnan Öztürk Refik Arkan'ın üzerine yürüdü.

Mete Başol'un görevinden istifa etmesinin ardından yönetim içerisinde yaşanan fikir ayrılıkları belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. 6 Eylül Çarşamba günü Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısında büyük bir krizin yaşandığı iddia edildi.

YÖNETİM KURULU BİRBİRİNE GİRDİ
Fanatik Gazetesi'nden Serdar Dinçbaylı'nın haberine göre, Galatasaray'ın TT Arena'da yaptığı yönetim kurulu toplantısında Refik Arkan ve Adnan Öztürk arasında büyük bir kriz yaşandı. Adnan Öztürk'ün yaptığı konuşmanın ardından gerilen ortamı başkan Ünal Aysal da sakinleştiremedi.

YUMRUKLAŞMAYA KADAR GELDİLER
Galatasaray'ın iç huzursuzluğunu 2 gün önce bu sütunlarda okumuştunuz. Önceki akşam Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısında da tartışmalar devam etti. Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün konuşmasından sonra birbirlerine giren yöneticiler neredeyse yumruklaşmanın eşiğine geldi.

ADNAN ÖZTÜRK ÇILDIRDI
Rutin işlemler bittikten sonra söz alan Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, "Bizi boş yere buraya neden topluyorsunuz! Tüm konuştuğumuz şeylerin toplamı 40 bin euro. Ben 22 senedir milyar dolarlık bir şirketin yönetimindeyim, yönetim kurullarının ne işe yaradığını bilirim. Bizi oyalamak için 40 bin euroluk basketbol sezon açılışı yönetime getiriliyor, milyon euroluk transferler, şirket işlemleri yangından mal kaçırırcasına gizlice imzalanıyor. Hani kurumsallaşacaktık, nerede kaldı söylenen şeffaflık. Bu gündemi hazırlayanların bu soruya cevap vermeleri gerek" diye yaptığı sert çıkışa mali işlerden sorumlu diğer Başkan Yardımcısı Refik Arkan aynı sertlikte, "Bu işler böyle gelmiş böyle gider" diye cevap verdi.

ÜNAL AYSAL TOPLANTIYI TERK ETTİ
Öztürk ise, "Böyle gelmiş böyle gitmeyecek" diye masaya yumruğunu vurdu. Bu andan sonra ortalık iyice kızıştı. 2. Başkan Ali Dürüst, Arkan ve birkaç yönetici Öztürk'ün sözlerini destekleyen Aka Gündüz Özdemir'e rahatsızlıklarını belirttiler. Başkan Ünal Aysal'ın daha fazla yönetim kurulu odasında kalmak istemeyerek çalan telefonunu da kaptarak dışarı çıkmasıyla tartışma da sona erdi. Ancak karşılıklı suçlamalar devam etti. Özellikle kulübün mali işleriyle uğraşan profesyonellerin daha şeffaf çalışmaları istenirken transferlerdeki detayların da yönetime sunulması istendi.

YÖNETİCİ SAYISI 7'YE İNECEK
Bu tartışmalardan Başkan Ünal Aysal'ın son derece rahatsız olduğu ve gelecek için düşündüğü planlarını erken bir tarihe çekeceği öğrenildi. Aysal'ın seçildiği ilk günden bu yana yapılacak tüzük değişikliğiyle yönetici sayısını 7'ye indirmek düşüncesinde olduğu biliniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranGalatasaray Spor KulübüTürk TelekomÜnal Aysal
Görüş Bildir