Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Galatasaray ve Trabzonspor Büyük Kaybın Eşiğinden Dönmüş

Anasayfa > Gündem

Galatasaray ve Trabzonspor Büyük Kaybın Eşiğinden Dönmüş

UEFA'nın resmi sitesinden paylaşılan belgede Galatasaray ve Trabzonspor'un çok büyük alıkoyma ile karşı karşıya kaldığı ortaya çıktı

Finansal Fair Play kuralları sebebiyle sıkıntılı günlerin eşiğinde olan Galatasaray ve Trabzonspor, bu sezonki gelirlerinden de olmak üzere idi.

UEFA'nın resmi sitesinden paylaşılan belgede, Galatasaray ve Trabzonspor'un da aralarında bulunduğu ve Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesi ile geçtiğimiz sezon elde ettiği gelirlere el koyulduğu ortaya çıktı.

Galatasaray'ın 21 milyon Euro, Trabzonspor'un ise yaklaşık 8 milyon Euro Avrupa Kupaları geliri, iki takımın da Finansal Fair Play cezası alması sebebiyle dondurulmuştu. Fakat, UEFA'dan gelen ceza doğrultusundaki 200.000 Euro kesinti, Galatasaray ve Trabzonspor'un gelirlerindeki dondurma kalktı ve iki ekip büyük bir gelir kaybının eşiğinden dönmüş oldu.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/sampiy...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?