Galatasaray Spor Kulübü'nden Açıklama!

-

Galatasaray Spor Kulübü'nden Açıklama!

Galatasaray Spor Kulübü'nden Açıklama!

Medya da yer bulan "Profesyonel Yasak!" başlıklı haberlere Galatasaray'dan cevap geldi!

Bazı yayın organlarında yer alan “Profesyonel Yasak!” başlıklı haberlere istinaden bir açıklama yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Göreve geldiğimiz günden itibaren şeffaf, hesap verebilir, Galatasaray değerlerini gözeten ve yüksek performanslı bir yönetim anlayışımızın gereği öncelikli projelerimizin başında gelen kurumsallaşma çalışmalarımız evrensel kurumsal yönetim ilkelerini baz almıştır.

Modern yönetim anlayışının bazını oluşturan kuvvetler ayrılığı prensiplerinde stratejiyi koyan ve performansı denetleyen ile icrayı gerçekleştiren yapıların net bir çizgi ile ayrılması esastır.

Kulübümüzün Tüzüğü başta olmak üzere tabi olduğumuz tüm mevzuat kapsamında yönetim ve icra arası rol, sorumluluklar ve yetki devrinin netleştirilmesi ve risk yönetimi ve iç kontrol sistemlerinin güçlendirilmesi en önemli hedeflerimizdir.

Bu çerçevede Yönetim Kurulu üyelerimizin strateji belirleme, hedef koyma, performans ölçme ve denetlemenin yanısıra sorumluluk alanlarındaki konular ile ilgili İcra Kurulu Başkanı nın yönlendirmesi ve bilgisi dahilinde görevli profesyoneller ile beraber çalışmalarını sürdüreceklerdir.

Dolayısıyla söz konusu haberin içeriğindeki yanlış ve yanıltıcı iddialar, maalesef kamuoyunu yanlış yönlendirilmekte, kulübümüzde olmayan bir durumu olmuş gibi yansıtmaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranGalatasaray Spor Kulübü
Görüş Bildir