Galatasaray Seçime Gidiyor

21PAYLAŞIM

Galatasaray Seçime Gidiyor

Galatasaray Seçime Gidiyor

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Özdoğan, “Mayıs’ta Galatasaray’da kongre olması gerekir. Hukuki süreç açık. Biz de hukuk neyi öngörüyorsa onu yaparız. Tüzük hükümleri açıktır. Her 3 senede bir Galatasaray’da olağan kongre yapılır diye. Biz de Mayıs ayında bir seçimli olağan genel kurul yapmak zorundayız. Hepimiz tüzüğe uymalıyız” şeklinde konuştu.

SEÇİM YAPILMAZSA HUKUKSAL SÜRECİ BAŞLATIRIM. SEÇİM KİMSEYE ZARAR VERMEZ

Ahmet Özdoğan, “Gerçek olan şey şudur: Galatasaray, Mayıs ayında kongreye gitmelidir. Gitmezse bir hukuki süreç başlayabilir. Ben Divan Kurulu toplantısında bunu deklare ettim. Mayıs ayında kongre yapılmazsa ben hukuki süreci başlatacağımı deklare ettim. Sözümün arkasındayım. Bizim kaosla işimiz yoktur. Bizim istediğimiz şey seçimdir. Şartları uyan herkes aday olur.

Galatasaray’da 3 yılda seçim olacağını gerçeğini görecektir. Bizim istediğimiz şudur. Biz seçim gelsin herkes aday olsun istiyoruz. Bu sayın Ünal Aysal’ı ya da bir başka yöneticiyi zor durumda bırakacak bir şey değildir. Biliyorsunuz sayın başkan geçen Mayıs’ta ben bazı arkadaşlarla çalışmak istemiyorum diye olağanüstü bir seçim tertip etti. Şimdi biz onu olağanüstü seçim olarak kabul ediyoruz. Mayıs ayında ise olağan seçim yapılmalıdır. Ayrıca bu bir gelenektir. Galatasaray geleneklerine bağlı bir kulüptür.

Eminim sayın başkan ve yöneticiler de Galatasaray’ın bu nedenle hukuksal bir sürece girmesini istemeyeceklerdir. Kimse zorda kalmayacaktır. Bu nedenle Mayıs’ta bu seçim olacaktır” dedi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir