Galatasaray’ın Kasasına 279 Milyon TL Girecek!

-

Galatasaray’ın Kasasına 279 Milyon TL Girecek!

Galatasaray’ın Kasasına 279 Milyon TL Girecek!

Galatasaray Sportif A.Ş. dün yüzde 400 oranında bedelli sermaye artırımına gitti.

Şirketin 2.7 milyon TL olan çıkarılmış sermayesi 13.9 milyon TL’ye çıkacak. Galatasaray’ın yüzde 400 oranındaki bedelli sermaye artırımında pay başına rüçhan kullanım bedeli (yeni pay alma hakkı) 1 kuruş nominal değerli pay için 25 kuruş olarak belirlendi.

Normalde bedelli sermaye artırımında 1 TL nominal hisse için 1 TL istenir. Galatasaray ise 1 TL hisse için ortaklarından 25 TL istiyor. Böylece, şirketin kasasına 279 milyon TL girecek.

‘Kurtarma operasyonu’

Bedelli sermaye artırımını değerlendiren Gedik Yatırım Analisti Yunus Kaya, Galatasaray’ı kurtarma operasyonunda ikinci adımın başladığını belirterek şunları söyledi:

Ünal Aysal, Mayıs 2011’de başkan olduğunda mali yapısı bozuk Galatasarayı kurtarmak için bir çok planı bir anda yürütmeye başladı. İlk etapta derneğin elindeki hisseler borsada satılarak nakit yaratıldı. Derneğin Galatasaray’daki ortaklık oranı yüzde 78’den yüzde 55’e indi. Ardından Şubat 2012’de yüzde 9.900 bedelli sermaye artışı ile şirket sermayesi artırılmak istendi. Ancak bunu gerçekleştiremeyince yüzde 400 bedelli sermaye artışı kararı alındı. Fakat 25 TL’den kullandırılan bu artışla aslında yüzde 10.000 artış yapılmış oluyor. Şirket sermaye artışından 279 milyon TL sağlayacak.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranGalatasaray Spor KulübüÜnal Aysal
Görüş Bildir