Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Galatasaray'dan Hisse Satışına Yönelik Habere Yalanlama

Anasayfa > Spor

Galatasaray Kulübü hisse satışına yönelik çıkan haberi yalanladı.

Galatasaray Kulübü hisse satışına yönelik çıkan bir haber üzerine açıklama yaptı. 

Galatasaray'da yönetimin Mayıs ayına kadar gereken mali harcamaları karşılamak için Sportif A.Ş'nin Altın Hisse'sini kulüp üyelerine satmak için hazırlıklara giriştiği iddia edilmiş ve bu kararın neticesinde gelen parayla Avrupa kupalarına katılma tehlikesinin ortadan kalkacağı öne sürülmüştü.

Ayrıca Galatasaray'da Altın Hisse'yi İnan Kıraç Eğitim Vakfı'nın alacağı ve kulübün futbola hakim en büyük şirketinin İnan Kıraç'ın kontrolünde olacağını vurgulanmıştı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, bu haberin gerçek dışı olduğunu açıklandı.

İşte Galatasaray Kulübü'nün o açıklaması...

'Bugün Kadir Çetinçalı imzasıyla Doğan Haber ajansı kanalıyla yayınlanan, 'Galatasaray'da Yer Yerinden Oynayacak' başlıklı haber, içeriği itibariyle gerçeğe uygun değildir. Asılsızdır.

Haberde iddia edildiği gibi, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın, Galatasaray Sportif A.Ş.'nin İMKB kotasyonunda bulunan, yaklaşık %14 oranında olan B grubu hisselerinin herhangi bir kişiye ya da kuruma özellikle haberde ismi geçen kişiye, satışına ilişkin açıklaması olmamıştır.

Söz konusu haber, sadece Galatasaraylıları tedirgin etmek, üzmek, Galatasaray’ın başarısına mani olmak amaçlı olarak üretilmiştir.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.'

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/g-saraydan-olay-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?