Galatasaray'dan Ev Fiyatına Loca!

8PAYLAŞIM

Galatasaray'dan Ev Fiyatına Loca!

Galatasaray'dan Ev Fiyatına Loca!

Galatasaray Sportif A.Ş., loca, vip, ve koltuk gelirlerinin değerleme raporunun özetini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıkladı

Galatasaray Sportif A.Ş., bazı loca ve VIP gelirlerin kulübe iade edilmesi kararı nedeniyle loca, vip, ve koltuk gelirlerinin değerlemesini yeniden yaptırarak değerleme raporunun özetini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıkladı.

Oldukça ayrıntılı şekilde hesaplamaların yapıldığı değerleme raporunda yapılan bir projeksiyon ise dudak uçuklattı. Türk Telekom Arena loca fiyatlarının sezonluk olarak 2013/2014 sezonu için ortalama 92 bin 150 dolar olacağı hesaplanırken, 2030 yılına kadarki 16 yıllık periyotta bu rakamın ortalama 98 bin 402 dolar olması öngörülüyor.

Yani ilerleyen yıllarda bu ortalamanın tutması için loca fiyatlarının 100 bin doların üzerine çıkması gerekiyor.

Dolar kurunun 1.80'lerde olduğu dönemde yapılan ilk hesaplamalardan bugüne, dolar kurunda yaşanan müthiş artış da düşünüldüğünde Galatasaray maçlarını Türk Telekom Arena locasından izlemenin maliyeti hem dolar kurundaki başdöndüren artıştan hem deloca fiyatlarına her yıl yapılması planlanan zamdan duble katlanacak. Bugünkü kurla Türk Telekom Arena locasında bir sezon Galatasaray maçlarını izlemenin bedeli 226 bin liranın üzerine çıkacak.

Bu da İstanbul'da ortalama bir semtte 2+1 ev bedeline, hatta bazı semtlerde 3+1 ev fiyatına denk düşecek bir maliyet oluşturuyor.

(Paralimani.com)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir