SPK'dan Aslan'a Müjde!

18PAYLAŞIM

SPK'dan Aslan'a Müjde!

Sermaye Piyasası Kurulu, Galatasaray Sportif AŞ'nin rüçhan hakkı kullandırılmadan, tahsisli olarak artırılacak yüzde 55,27 oranındaki sermaye artırım başvurusunu onayladı.

Galatasaray Sportif AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, SPK'nın 14 Şubat 2014 tarihli kararı uyarınca, şirketin 20 Şubat 2014 tarihli Yönetim Kurulu Kararı kapsamında hazırlanarak Kurul'a teslim edilen izahnamenin, SPK tarafından onaylanarak 24 Şubat'ta şirkete teslim edildiği bildirildi.

Açıklamada halen 13 milyon 940 bin 421,9 lira olan şirketin ödenmiş sermayesinin rüçhan hakkı kullandırılmadan tahsisli olarak yüzde 55,27 oranında artırılacağı ve artırılan 7 milyon 704 bin 578,1 liralık payların şirketin hakim ortağı konumunda olan Galatasaray Spor Kulübü Derneği tarafından alınacağı kaydedildi.

SPK 14 Şubat'ta yayımlanan haftalık bültende Galatasaray Sportif AŞ'nin hakim ortağı konumunda olan Galatasaray Kulübü'nün sermaye artırımında tüm payları alması gerektiği, ardından katılmak isteyen diğer ortaklara payları oranında satabileceğini bildirmişti. Galatasaray SPK'nın kararının ardından daha önce yapmış olduğu bedelli sermaye artırımı başvurunu iptal ederek rüçhan hakkı kullandırılmadan tahsisli olarak yapılacak yeni sermaye artırımı için tekrar SPK'ya başvurmuştu.

Ligtv

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray'dan Borsa Açıklaması!

Galatasaray'dan Borsa Açıklaması!

Galatasaray'dan SPK'ya sermaye artırımı ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Galatasaray'dan SPK'ya sermaye artırımı ile ilgili bir açıklama yapıldı. İşte sarı kırmızılı yönetimden yapılan o açıklama;

"SPK'nın 14 Şubat 2014 tarihli kararı uyarınca, Şirketimizin 20.02.2014 tarih ve 2014/34 no'lu Yönetim Kurulu Kararı çerçevesinde almış olduğu sermaye artışı kararı kapsamında, gerekli evraklar 24 Şubat 2014 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na teslim edilmiştir. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz"

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir